Pasaulyje

2018.01.11 08:16

D. Trumpas galbūt grįžtų prie Paryžiaus klimato kaitos susitarimo

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad Vašingtonas galbūt galėtų grįžti prie Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos, jei jo šaliai būtų pasiūlytos palankesnės sąlygos. 

Susitikime su Norvegijos premjere Erna Solberg jis pareiškė, kad susitarimo sąlygos buvo labai nesąžiningos Jungtinių Valstijų atžvilgiu. Prieš dvejus metus priimtu Paryžiaus susitarimu šalys sutarė siekti pažaboti visuotinį atšilimą – kad temperatūra nepakiltų 2 ar daugiau laipsnių. 

D. Trumpas praėjusį birželį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos traukiasi iš susitarimo, tačiau dabar jo žodžiai skamba nebe taip kategoriškai. 

„Aš neturiu nieko prieš Paryžiaus susitarimą, bet man nepatinka jo sąlygos. Nes, kaip įprasta, jie sudarė blogą sandorį. Tačiau įmanoma, kad mes galėtume grįžti prie jo. Mes esame labai stiprūs aplinkosaugos požiūriu. 

Jungtinių Valstijų aplinkosaugos agentūra tvirtai siekia mums užtikrinti tyrą vandenį ir švarų orą, tačiau mes taip pat norime ir konkurencingo verslo. Paryžiaus susitarimas būtų atėmęs mūsų konkurencinius pranašumus, negalime to leisti“, – kalbėjo JAV prezidentas.