Naujienų srautas

Pasaulyje2018.01.11 07:50

Pokyčiai Prancūzijoje: už naudojimąsi telefonu prie vairo – teisės vairuoti praradimas

Prancūzijos vairuotojai rizikuos prarasti teisę vairuoti, jei už vairo plepės telefonu ar naršys internete. Nuo vasaros įsigalios ir nauji greičio apribojimai, kuriais tikimasi išsaugoti 400 gyvybių.

Prancūzija jungiasi prie valstybių, kuriose greitis ribojamas griežčiausiai: Šveicarijos, Norvegijos, Nyderlandų. Regionų keliuose leidžiamas greitis mažinamas nuo 90 iki 80 kilometrų per valandą.

Prieš 15 metų Prancūzijos keliuose žūdavo katastrofiškai daug žmonių. Griežtomis priemonėmis aukų keliuose skaičių pavyko sumažinti iki 4 tūkst. per metus, tačiau tai vis dar šiek tiek viršija Europos vidurkį.

Vyriausybė užsimojo sudrausminti ir telefonais kalbančius vairuotojus. Policija galės atimti iš prancūzų vairuotojo pažymėjimą, jei nustatys, kad jis pažeidė kitą kelių eismo taisyklę, kai dėmesį blaškė telefonas.

„Jei vairuotojas pamirš įjungti posūkį ir bus nustatyta, kad tuo metu jo rankose buvo mobilusis telefonas, tai suteiks pagrindo atimti iš jo teisę vairuoti“, – permainas pristatė prancūzijos premjeras Edouard Philippe.

Plačiau žiūrėkite Redos Gilytės ir Julijos Petrošiūtės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi