Naujienų srautas

Visi įrašai
Pasaulyje2023.05.22 06:35

Rusijos karas prieš Ukrainą. Rusijos Belgorodo srityje įvestas antiteroristinis režimas, evakuojami gyventojai

00:00
|
00:00
00:00

453-ioji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. Pirmadienį pranešama apie sprogimus Belgorodo srityje, Rusijoje. Už juos atsakomybę prisiėmė Rusijos savanorių korpusas ir „Rusijos laisvės“ legionas, kurie esą yra prieš karą Ukrainoje. Vladimiras Putinas aiškina, kad į Rusiją žengė Ukrainos diversantai, Kyjivas tokią informaciją griežtai neigia. Kiek vėliau pranešta, kad Rusijos valdžios institucijos įvedė antiteroristinį režimą, o ir padeda žmonėms palikti užpultą teritoriją.

Plintančiuose vaizdo įrašuose užfiksuota, kaip mieste skamba garso signalai dėl evakuacijos, valdžios teigimu mieste likti esą nesaugu.

Atsakomybę už šio ryto neramumus prisiėmė Rusijos partizanai. Rusijos laisvės legionas socialiniuose tinkluose skelbia evakuacijos pranešimą Rusijos piliečiams ir nurodo:

„Skirtingai nei Putino zombiai, mes neliečiame civilių ir nenaudojame jų savo tikslams. Laisvė arti!“

Po pietų legionas „Rusijos laisvė“ patikslino, kad kartu su Rusijos savanorių korpuso pajėgomis pavyko visiškai išlaisvinti Kozinkos gyvenvietę.

„Priešakiniai daliniai įžengė į Graivoroną. Mes judame toliau. Rusija bus laisva!“, – nurodė jie.

Savo ruožtu V. Gladkovas pranešė, kad Rusijos kariuomenės grupė „įžengė į Graivorono rajono teritoriją“, kad „likviduotų nusikaltėlius“.

453-Ioji Rusijos karo prieš Ukrainą diena

  • Anot ISW analitikų, rusai prarado aukštumų teritorijas ties Bachmutu, nors anksčiau jose dominavo. Ukrainos pajėgos toliau teikia pirmenybę kontrpuolimams Bachmuto apylinkėse;
  • Naktį didžiojoje dalyje Ukrainos paskelbtas oro pavojus. Sprogimai girdėti Dnipre, Charkive ir Zaporižioje, atakuota Sumų sritis;
  • Mallar patvirtino, kad Ukraina kontroliuoja nedidelę dalį Bachmuto;
  • ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis teigė, kad jau prasidėjo Ukrainos pilotų pratybos su naikintuvais F-16;
  • Buvo nutrūkės elektros tiekimas Zaporižios AE;
  • „Wagner“ žada netrukus palikti Bachmutą ir perduoti jo kontrolę rusų kariuomenei;
  • Ukrainos oro gynyba neturi pakankamai pajėgumų, kad galėtų atremti didelį skaičių balistinių raketų, kurias naudoja Rusijos okupacinė kariuomenė.

ISW pateikia naujausią Ukrainos žemėlapį, kuriame užfiksuotos Ukrainos ir Rusijos pajėgų kontroliuojamos teritorijos:

Per parą ukrainiečiai nukovė 720 okupantų. Tokius duomenis pirmadienį ryte socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas. Iš viso nuo karo pradžios nukautų okupantų skaičius siekia 203 880.

Be to, per šį laikotarpį okupantai rusai neteko 3 785 tankų, 7 407 šarvuotųjų kovos mašinų, 3 278 artilerijos sistemų, 565 reaktyvinės salvinės ugnies sistemų, 327 oro gynybos priemonių, 309 lėktuvų, 294 sraigtasparnių, 2 830 dronų, 1 011 sparnuotųjų raketų, 18 laivų, 6 129 automobilių, 427 specialiosios technikos vienetų.

Pasak štabo atstovų, duomenys tikslinami. Skaičiavimą apsunkina intensyvūs karo veiksmai.

Apie sekmadienio įvykius skaitykite čia.

Atnaujinta 00.17

Ukrainos ambasadorė JAV teigia, kad Kyjivuiatsiųsti naikintuvai F-16 yra labai svarbūs šalies trumpalaikei ir ilgalaikei ateičiai, rašo „Sky News“

„Tai yra pajėgumas, kurio mums tikrai reikia“, – sako Oksana Markarova, kalbėdama Bostono koledže.

JAV sutiko padėti Ukrainoje apmokyti pilotus skraidyti su F-16 naikintuvais, bet pateikė nedaug detalių ir teigė, kad sprendimai dėl to, kada, kiek ir kas tieks F-16, bus priimti per ateinančius mėnesius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą