Naujienų srautas

Pasaulyje2013.06.18 09:36

Graikijos teismas nurodė nacionaliniam transliuotojui atnaujinti darbą

ELTA 2013.06.18 09:36

Graikijos teismas nurodė nacionaliniam transliuotojui ERT, kurį praėjusią savaitę uždarė vyriausybė, atnaujinti transliacijas, skelbia BBC.

Graikijos teismas nurodė nacionaliniam transliuotojui ERT, kurį praėjusią savaitę uždarė vyriausybė, atnaujinti transliacijas, skelbia BBC.

Tačiau teismas taip pat patvirtino ministro pirmininko Antonio Samaro planą pakeisti ERT mažesniu transliuotoju.

Toks sprendimas buvo priimtas, kai A. Samaras ir jo koalicijos nariai, pasipiktinę, kad su jais nebuvo konsultuojamasi dėl ERT uždarymo, surengė diskusijas dėl susidariusios padėties.

Premjero sprendimas įžiebė masinius protestus visoje šalyje.

Valdančiosios koalicijos konservatyvi Naujosios demokratijos partija praėjusį antradienį teigė, kad ERT netinkamai valdoma, jai trūksta skaidrumo ir per daug kainuoja.

Uždarius ERT darbo neteko beveik 2 tūkst. 700 žmonių.

Graikijos aukščiausiasis administracinis teismas – Valstybės taryba – patvirtino A. Samaro planą pakeisti ERT nauju transliuotoju vėliau šiais metais, tačiau parėmė kitų koalicijos narių poziciją, kad tuo tarpu taip pat turi būti atnaujintas ERT signalas.

Dalis ERT žurnalistų tęsė tiesiogines transliacijas internetu, tačiau teismui priėmus sprendimą ekrane pasirodė užrašas: „Per kelias valandas ERT teiks transliacijas visur.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi