Pasaulyje

2018.01.10 08:34

Po skandalo buvęs D. Trumpo bendražygis S. Bannonas traukiasi iš portalo

ELTA2018.01.10 08:34

Buvęs Donaldo Trumpo Baltųjų rūmų strategas Steve`as Bannonas antradienį pasitraukė iš konservatyvaus naujienų portalo „Breitbart News“. Tai jis padarė po skandalo, kurį sukėlė skandalingoje knygoje apie Jungtinių Valstijų prezidentą pasirodžiusios jo citatos.

Apie S. Bannono pasitraukimą paskelbta praėjus vos kelioms dienoms po to, kai tarp provokuojamoje dešiniųjų pažiūrų interneto svetainėje dirbusio 64-erių S. Bannono ir D. Trumpo įsiplieskė konfliktas. Jį paskatino buvusio prezidento bendražygio pareiškimai apie D. Trumpo gebėjimą eiti tokias pareigas bei jo šeimos narius.

Po knygos „Ugnis ir įniršis: D. Trumpo Baltųjų rūmų viduje“, kurioje prezidentas vaizduojamas kaip emociškai nutolęs, blogai informuotas ir nestabilus, pasirodymo S. Bannonas neteko finansinių rėmėjų, buvo pasmerktas buvusių bendražygių bei išjuoktas paties D. Trumpo.

S. Bannonui pasitraukus iš „Breitbart“, kyla grėsmė, kad buvęs Baltųjų rūmų strategas, pats save vadinantis prieš Vašingtoną nukreipto populizmo, kurio banga į postą atnešė ir D. Trumpą, asu, ir toliau grims į izoliaciją.

S. Bannonas iškilo 2016 metų rugpjūtį, kai D. Trumpas jį pasirinko savo rinkimų kampanijos vadovu. Tuo metu buvo linkstama manyti, kad respublikonų kandidatas pralaimės demokratei Hillary Clinton. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.