Pasaulyje

2018.01.08 17:32

Pernai buvusio sprogimo prie Dortmundo futbolininkų autobuso kaltininkas prisipažino

BNS2018.01.08 17:32

Vokietijos ir Rusijos pilietybes turintis kaltinamasis pirmadienį prisipažino susprogdinęs tris užtaisus prie Dortmundo futbolo klubo „Borussia“ autobuso, siekdamas iš šio išpuolio pasipelnyti vertybinių popierių biržoje.

„Labai apgailestauju dėl savo veiksmų“, – sakė kaltinamasis, įvardinamas kaip Sergejus W.

Vokietijos įstatymai draudžia atskleisti teisiamojo tapatybę.

Dortmundo teismui įteiktame pareiškime sakoma, kad kaltinamasis nenorėjo nieko užmušti arba sužeisti.

Per trigubą sprogimą praėjusių metų balandžio 11-ąją išbyrėjo autobuso langai, 26 metų ispanui futbolininkui Marcui Bartrai lūžo riešas, o motociklu autobusą lydėjęs policininkas patyrė klausos traumą.

Pasak prokurorų, sprogdintos trys savadarbės skeveldrinės bombos, kiekvienoje iš jų buvo maždaug po kilogramą vandenilio peroksido ir sprogstamųjų medžiagų mišinio ir po 65 cigaretės dydžio metalinius varžtus, vienas kurių suskaldė M. Bartros riešą.

Sergejus W. buvo suimtas po šio išpuolio praėjus 10 dienų, pareigūnams atmetus pradinę džihadistų išpuolio versiją.

Atlikus kratas jo bnutge ir darbo vietoje, rasta sprogsatmųjų medžiagų ir vandenilio peroksido pėdsakų, užrašų  rusų ir vokiečių kalbomis apie sprogstamojo užtaiso detonavimą ir apie būsimo nusikaltimo vietą.

28 metų elektros technikui pareigūnai pareiškė kaltinimus dėl pasikėsinimo į 28 žmonių gyvybes, neteisėto sprogmenų panaudojimo ir sunkaus kūno sužalojimo.

Kaltinamasis įtariamas detonavęs krūmuose paslėptus sprogmenis per atstumą, kai autobusas išvežė futbolininkus iš viešbučio į rungtynes.

Prokurorai tvirtina, kad Sergejus W. taip veikė dėl finansinių priežasčių, tikėdamas pasipelnyti biržoje iš tikėtino Dortmundo komandos akcijų kritimo po atakos.

Tas vyras ir žaidėjai buvo apsistoję tame pačiame Dortmundo viešbutyje. Pro kambario langą jis galėjo matyti sprogimo vietą, o sprogimo dieną buvo sudaręs pasirinkimo sandorį „Borussia“ akcijoms, sakė prokurorai.

Sergejus W. porą kartų atkreipė į save viešbučio darbuotojų dėmesį. Pirmiausia, kai pareikalavo sau kambario su langais į priekinį kiemą, o vėliau po sprogimo, kai, daugeliui panikuojant, jis ramiai nuėjo į restoraną ir užsisakė kepsnį.

Dortmundo futbolo klubas „Borussia“, dar žinomas kaip BVB, yra vienintelis Vokietijos sporto klubas, užregistruotas vertybinių popierių biržoje.

Jeigu klubo akcijų kaina būtų smarkiai kritusi, Sergejus W. galėjo gauti net 500 tūkst. eurų pelno, sako kaltintojai.

Tačiau skelbiama, kad Sergejus W. pardavė savo finansinę priemonę po sprogimo praėjus kelioms dienoms ir užsidirbo 5,9 tūkst. eurų.

Kitą dieną po incidento Dortmundo futbolininkai pralaimėjo Monako komandai. Dėl šio pralaimėjimo komandos tuometinis treneris Thomas Tuchelas užsipuolė UEFA, esą sportininkams nebuvo duota pakankamai laiko atsigauti po patirto sukrėtimo.

Jeigu teismas pripažins kaltinamąjį kaltu, jam gresia įkalinimo iki gyvos galvos bausmė. Tačiau paprastai Vokietijoje tokiais atvejais nuteistieji į laisvę išeina po 15 metų lygtinai.

Šią bylą planuojama nagrinėti dar 16 dienų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt