Naujienų srautas

Pasaulyje2018.01.08 07:39

Rohinjai bijo grįžti į Mianmarą

Bangladešo stovyklose pabėgėliai rohinjai glaudžiasi nepavydėtinomis sąlygomis. Tačiau jie verčiau sutinka likti čia, nei grįžti į Mianmarą, iš kur pabėgo gelbėdami savo gyvybes.

Bangladešas siekia, kad daugiau nei 600 pabėgėlių iš Mianmaro iki sausio pabaigos pradėtų ten grįžti. Kontroversiškai vertinamą susitarimą šalys priėmė prieš daugiau nei mėnesį, Bangladešas įsipareigojo padėti organizuoti pabėgėlių grąžinimą į Mianmarą. Kartu su musulmonais Bangladeše glaudžiasi ir nedidelė hinduistų, kurie sudaro rohinjų mažumą, bendruomenė. Jie nenori grįžti, nes nerimauja dėl saugumo.

Rohinjai dešimtmečiais persekiojami Mianmare – jie čia laikomi nelegaliais migrantais, nepaisant to, kad šalyje gyveno jau kelios kartos. Rohinjai sako, kad mieliau liktų vargingose stovyklose Bangladeše, nei grįžtų ten, kur, Jungtinių Tautų teigimu, vyksta etninis valymas.

Vis dėlto jie esą pasiryžtų grįžti, tik jei valdžia užtikrintų saugumą ir duotų maisto, bet tokia galimybe jie netiki.

Praėjusį mėnesį Daka išsiuntė Mianmaro valdžiai 100 tūkstančių grąžinamų migrantų sąrašą, dėl kurio abi pusės susitarė lapkritį ir numatė grąžinimą pradėti sausio 23 dieną. Tačiau žmogaus teisių gynėjai ir Jungtinės Tautos sako, kad niekas negali būti išsiųstas į šalį, kurioje patyrė smurtą, prieš savo valią.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi