Pasaulyje

2018.01.07 12:26

Šiaurės Korėja paskyrė delegatus deryboms su Seulu

ELTA 2018.01.07 12:26

KLDR lyderis Kim Jong-unas, kreipdamasis į naciją, davė nurodymą sudaryti visas reikiamas sąlygas santykiams su Pietų Korėja gerinti. Tai sekmadienį pranešė Šiaurės Korėjos naujienų agentūra KCNA.

„Valstybės vadovas aiškiai pabrėžė, kad mūsų šalis turi tvirtai laikytis politikos, kuri leistų pasiekti proveržį savaiminio susivienijimo srityje, – sakoma pranešime. – Neverta raustis praeityje ir prisiminti santykių su Seulu specifikos. Užuot tai darius reikia gerinti Šiaurės ir Pietų ryšius“.

Kaip pažymi KCNA, atėjo metas sutelkti korėjiečių tautos pastangas, kad būtų nutrauktas įtampos eskalavimas Korėjos pusiasalyje.

Pietų Korėja ir Šiaurės Korėja trečiadienį vėl įjungė specialiojo ryšio liniją Pchanmundžome, dviejų šalių pasienyje. Penktadienį Pietų Korėjos susivienijimo ministerija paskelbė, kad Pchenjanas priėmė Seulo pasiūlymą pirmą kartą nuo 2015 metų gruodžio surengti aukšto lygio derybas. Jos turėtų įvykti sausio 9 d. Manoma, kad konsultacijų tema bus galimas Šiaurės Korėjos rinktinės dalyvavimas Pjongčango žiemos olimpinėse žaidynėse Pietų Korėjoje.