Pasaulyje

2018.01.05 18:56

Knygos apie JAV prezidentą autorius: D. Trumpas – kaip vaikas

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.01.05 18:56

Audringas reakcijas sukėlusios knygos apie Donaldo Trumpo prezidentavimą autorius žurnalistas Michaelas Wolffas gina savo kūrinį ir abejoja prezidento patikimumu. Pasirodžius prieštaringoms knygos ištraukoms D. Trumpo teisininkai pareikalavo stabdyti jos leidybą, tačiau leidėjas publikavimą nusprendė paankstinti.

Pirmą kartą po ažiotažą sukėlusių ištraukų pasirodymo interviu televizijai NBC davęs M. Wolffas sakė, kad visi jo kalbinti prezidento aplinkos žmonės šalies vadovą apibūdina kaip vaiką, kuriam nuolat reikalingas pamaloninimas. Knygos turinys, pasak autoriaus, paremtas daugiau nei 200-ais pokalbių, nors kai kurie kritikai abejoja dalies epizodų tikrumu. 

Pats D. Trumpas į kilusį ažiotažą sureagavo pareiškęs, kad knyga „pilna melų“ ir paremta „neegzistuojančiais šaltiniais“. Tuo metu autorius atkerta, kad prezidentas mažiau patikimas „nei galbūt bet kas, vaikščiojęs Žeme“. 

Didžiausią prieštarą sukėlė  D. Trumpo buvęs artimas bendražygis Stephenas Bannonas, knygoje cituojamas sakantis, kad jo prezidentinės kampanijos pareigūnų susitikimas su atstovais iš Rusijos, jo manymu, buvo „išdavikiškas“. Šis susitikimas yra atsidūręs ir galimus kampanijos ryšius tiriančio specialiojo prokuroro Roberto Muellerio akiratyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.