Pasaulyje

2018.01.05 11:39

Pakistanas išsiunčia iš šalies šimtus tūkstančių afganų

ELTA 2018.01.05 11:39

Pakistano vyriausybė šimtams tūkstančių afganų pabėgėlių duoda 30 dienų laiko grįžti į savo gimtąją šalį. Kabinetas atitinkamą sprendimą priėmė sausio 3-iąją. „Mes esame sunerimę“, – sakė Jungtinių Tautų (JT) Pabėgėlių agentūros Islamabade atstovas Qaiseris Afridis.

Pakistane gyvena milijonai afganų pabėgėlių, atvykusių čia nuo Afganistano karų ir pilietinių karų devintajame ir dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmečiuose. Pastaruoju metu santykiai tarp kaimyninių šalių smarkiai pablogėjo ir Pakistanas ėmė didinti spaudimą afganams. Afganistanas, taip pat JAV, kaltina Pakistaną remiant Afganistano Talibaną ir taip destabilizuojant atstatymo pastangas šalyje.

2016 metais iš Pakistano į Afganistaną, kuris yra viena skurdžiausių pasaulio šalių, grįžo apie milijonas afganų. 2017-aisiais grįžtančiųjų skaičiai dėl aštrėjančio karo Afganistane sumažėjo. Pakistane dar yra 1,4 mln. kaip pabėgėliais įregistruotų afganų, taip pat šimtai tūkstančių neregistruotų.

Stebėtojai šį sprendimą vadina Pakistano reakcija į smarkiai didėjantį JAV spaudimą Islamabadui. Pirmojoje savo tviterio žinutėje šiais metais JAV prezidentas Donaldas Trumpas griežtai užsipuolė Pakistaną dėl tariamos paramos afganų talibams.