Pasaulyje

2018.01.05 08:18

Turkija gręžiasi į Europą: R. T. Erdoganas vyksta į Paryžių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.01.05 08:18

Penktadienį Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas vyksta į Paryžių susitikti su Emmanueliu Macronu. Šeštadienį Turkijos užsienio reikalų ministras dvišalius santykius aptars su Vokietijos diplomatijos vadovu. R. T. Erdoganas sako, kad Turkijai reikia daugiau draugų, mažiau priešų, tačiau nežinia, kaip tokį staigų norą draugauti vertina Europa.

Nuo nacių iki „senų draugų“ – taip keitėsi Turkijos prezidento R. T. Erdogano retorika apie Europos lyderius. Po numalšinto perversmo 2016-aisiais – tai pirmasis R. T. Erdogano vizitas į Prancūziją, trečiasis į Europos Sąjungą – metų pabaigoje jis lankėsi Graikijoje, vasarą – Lenkijoje.

Vizito išvakarėse E. Macronas pareiškė, kad sieks su R. T. Erdoganu išsiaiškinti įkalintų žurnalistų teises bei apginti Prancūzijos piliečių interesus. Ankara atrėžė, kad Paryžius turi per mažai informacijos ir neturėtų daryti išankstinių vertinimų. R. T. Erdoganas siūlo savo darbotvarkę, kurioje – Turkijos ir Europos Sąjungos santykiai, konfliktai Sirijoje ir Irake bei Jeruzalė. Dėl šios dar labiau pašlijus Ankaros santykiams su Vašingtonu, R. T. Erdoganas ėmė dar dažniau dairytis Europos kryptimi.

Išsamiau apie Turkijos ir ES santykius – Vykinto Pugačiausko ir Julijos Petrošiūtės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt