Pasaulyje

2018.01.05 08:00

JAV nutraukia paramą Pakistanui ir reikalauja imtis veiksmų dėl terorizmo

ELTA2018.01.05 08:00

JAV valstybės departamentas pranešė, kad bus nutraukiama beveik visa šimtų milijonų dolerių vertės JAV parama Pakistanui saugumo srityje, kol Pakistanas nesiims veiksmų dėl jo žemėje veikiančių teroristinių grupuočių.  

„Šiandien galime patvirtinti, kad šiuo metu nutraukiame paramą Pakistanui saugumo srityje, kol Pakistano vyriausybė nesiims ryžtingų veiksmų prieš grupuotes, įskaitant Afganistano Talibaną ir „Haqqani“ teroristų tinklą. Mūsų nuomone, jie destabilizuoja regioną ir taip pat taikosi į JAV personalą“, – sakė departamento atstovė Heather Nauert, tačiau negalėjo įvardyti visos nutraukiamos paramos finansinės vertės.

„Netieksime Pakistanui karinės įrangos ir nepervesime su saugumu susijusių lėšų, nebent tai būtų privaloma pagal įstatymą“, – pridūrė atstovė.

Grasinimų dėl paramos nutraukimo Pakistanas sulaukė jau prieš kelias dienas. Pirmajame savo 2018 metų pranešime socialiniame tinkle tviteryje JAV prezidentas Donaldas Trumpas negailėjo kritikos Pakistanui. Prezidentas teigė, kad „kvaila, jog JAV per paskutinius 15 metų skyrė Pakistanui daugiau kaip 33 mlrd. dolerių vertės paramą, o mainais už tai tesulaukė melo ir apgaulės“. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.