Pasaulyje

2018.01.03 23:25

Lenkija ir Vengrija buria bendrą Vidurio Europos frontą derybose su ES senbuvėmis

Vengrijos ir Lenkijos premjerai paskelbė laimintys kovą su Europos Sąjunga dėl migracijos ir pažadėjo laikytis kartu, kai prasidės derybos dėl naujo bendrijos biudžeto.

Per pirmąjį vizitą Vengrijoje naujasis Lenkijos vyriausybės vadovas pakartojo, kad griežtai atmeta migrantų kvotas, nes jos esą pažeidžia valstybių narių suverenumą. Varšuva ir Budapeštas atsisakė vykdyti bendrą visų valstybių narių sprendimą ir buvo paduotos į bendrijos teismą. Vengrijos premjeras pareiškė, kad Europos Sąjungos migracijos politika patyrė fiasko, ir esą tik laiko klausimas, kai visa Europa ims pritarti jo pozicijai.

Skilimas tarp rytų ir vakarų gilėja, ir Europos Sąjungos senbuvės grasina susieti būsimąjį 7 metų biudžetą su bendrijos vertybių laikymusi. Bet didžiausia paramos gavėja Lenkija žada burti bendrą Vidurio Europos frontą derybose.

„Dabar, kai Vidurio Europa atsistojo ant kojų ir Europoje vaidina sėkmingą, stabilizuojamą vaidmenį, norime pagal šį svorį turėti ir savo balsą diskusijoje dėl Europos ateities. Norime tvirto balso, nes mūsų šalys turi Europos ateities viziją“, – sakė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas.

„Savo migracijos politikos nekeisime. Dar daugiau, ir tai vėl aptarėme, vis daugiau ženklų rodo, kad įvairios šalys, įvairios visuomenės po rinkimų rodo, jog migracijos klausimas kaista, ir atrodo, kad tai juda mūsų kryptimi. Taigi nacionalinės valstybės spręs, ką nori įleisti, ko nenori, ir kokiu pagrindu“, – kalbėjo Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis.