Pasaulyje

2018.01.03 19:11

Smarkiai stiprinamas Šv. Šeimynos bažnyčios Barselonoje saugumas

ELTA2018.01.03 19:11

Metų pradžioje smarkiai sustiprintas garsiosios Šv. Šeimynos bažnyčios (Sagrada Familia) Barselonoje saugumas. Instaliuota dešimt naujų metalo užtvarų ir skenerių, panašių kaip oro uostuose.

Be to, įdarbinta dvylika papildomų saugumo pareigūnų, trečiadienį žurnalistams sakė „Sagrada Familia“ fondo generalinis direktorius Xavieras Martinezas.

Taip norima padidinti ne tik lankytojų, bet ir bažnyčią statančių darbininkų saugumą, ispanų laikraštis „La Vanguardia“ citavo X. Martinezą. Iš viso priemonės atsiėjo apie 2 mln. eurų.

Kartu atsakingi asmenys pažymėjo, kad sugriežtintas saugumas neturi nieko bendra su išpuoliais Barselonoje ir Kambrilse, per kuriuos rugpjūtį žuvo 16 žmonių. Vėliau sužinota, kad teroristai pradžioje planavo išpuolį prieš Šv. Šeimynos bažnyčią. Rugsėjį bazilika buvo evakuota dėl teroro pavojaus, tačiau jau netrukus jis buvo atšauktas.

Iki šiol neužbaigta Šv. Šeimynos bažnyčia laikoma architekto Antoni Gaudi (1852–1926) gyvenimo kūriniu. Bažnyčia yra vienas labiausiai lankomų Barselonos objektų ir miesto simbolis. Ją tikimasi užbaigti 2026-aisiais, architekto 100-ųjų mirties metinių proga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt