Pasaulyje

2018.01.03 12:30

Palestina sureagavo į D. Trumpo grasinimus

ELTA2018.01.03 12:30

JAV prezidento Donaldo Trumpo grasinimas, kad JAV gali stabdyti finansinę paramą Palestinai, sukėlė palestiniečių pasipiktinimą. Viena Palestinos pareigūnė apkaltino JAV „šantažu“.

„Mes nebūsime šantažuojami“, – trečiadienį teigė aukšto rango Palestinos pareigūnė Hanan Ashrawi.

Remiantis naujienų agentūros AFP pranešimais, JAV prezidentas antradienį pripažino, kad Artimųjų Rytų taikos procesas patyrė sunkumų ir pagrasino nutraukti JAV paramą palestiniečiams, kurios vertė šiuo metu per metus siekia daugiau kaip 300 mln. JAV dolerių.

„Per metus palestiniečiams mokame šimtus milijonų dolerių ir nesulaukiame jokio įvertinimo ar pagarbos“, – taip socialiniame tinkle tviteryje rašė JAV vadovas.

Jungtinės Valstijos jau seniai teikė Palestinos autonomijai (PA) itin reikalingą biudžetinę paramą ir paramą saugumo srityje bei skyrė papildomus 304 mln. JAV dolerių Jungtinių Tautų (JT) programoms Vakarų Krante ir Gazoje.

„Palestiniečiams nebenorint derėtis dėl taikos, kodėl turėtume atlikti jiems bet kuriuos iš šių didžiulių būsimų apmokėjimų?“, – sakė D. Trumpas.

JAV prezidentas į valdžią atėjo girdamasis, kad galėtų pasiekti susitarimą, padėsiantį užtikrinti taiką Artimuosiuose Rytuose. Tačiau pastangas, bent jau laikinai, apsunkino D. Trumpo sprendimas pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine. Šis sprendimas sulaukė beveik visuotinio diplomatinio pasmerkimo ir lėmė mirtinus protestus Palestinos teritorijose.

Be to, dėl šio sprendimo Palestinos prezidentas Mahmudas Abbasas nusprendė atšaukti planuotą susitikimą su JAV viceprezidentu Mike`u Pence`u.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.