Naujienų srautas

Pasaulyje2018.01.03 10:29

Vokietijos kraštutinių dešiniųjų atstovė išbandė įstatymą prieš neapykantos kurstymą

Vokietijoje vos spėjus įsigalioti įstatymui, nukreiptame prieš neapykantos kurstymą, jo veikimą išbandė kraštutinių dešiniųjų partijos atstovė. Po nepagarbaus politikės pasisakymo jos socialinių tinklų paskyros buvo užblokuotos.

Interneto kompanijos, tokios kaip „Google“, „Twitter“ ir „Facebook“, privalės perspėti kiekvieno neapykantą kurstančio pasisakymo autorių ir per 24 valandas pašalinti įžeidžiantį turinį.

Vokietijos kraštutinių dešiniųjų atstovė išbandė įstatymą prieš neapykantos kurstymą.

Beatrix von Storch, vieną ryškiausių figūrų Vokietijos kraštutinių dešiniųjų partijoje „Alternatyva Vokietijai“, papiktino šventinis Kelno policijos sveikinimas. Greta linkėjimų vokiečių ir kitomis kalbomis, saugios šventės palinkėta ir arabų kalba. Įtūžį politikė išliejo socialiniame tinkle „Twitter“. Bundestago narė nerinko žodžių primindama savo sekėjams prieš dvejus metus Kelną ir visą Vokietiją sukrėtusią istoriją, kai daug Naujus metus šventusių moterų patyrė seksualinę prievartą.

Vos prieš dieną Vokietijoje įsigaliojo įstatymas, kuriuo siekiama pažaboti neapykantos kurstymą, todėl po šio pasisakymo socialinis tinklas „Twitter“ „įšaldė“ politikės paskyrą. Apie įvykdytą pažeidimą informuota politikė socialiniu tinklu negalėjo naudotis 12 valandų. Kelno policija pateikė ieškinį dėl neapykantos kurstymo.

Vos atgavusi paskyrą, teisininkė vėl suskubo „tweetinti“: pasiskundė, kad buvo užblokuota ir socialiniame tinkle „Facebook“, išvadino tai cenzūra bei konstitucinės valstybės pabaiga.

Išsamiau – Julijos Petrošiūtės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi