Pasaulyje

2015.09.08 13:45

JAV vyriausybė teigia pernai išsamiai patikrinusi mažiau nei 300 telefono numerių

ELTA2015.09.08 13:45

JAV vyriausybė pernai išsamiai patikrino mažiau nei 300 telefono numerių, praneša BBC.

JAV vyriausybė pernai išsamiai patikrino mažiau nei 300 telefono numerių, praneša BBC.

Šie numeriai buvo tarp milijonų telefono numerių ir elektroninio pašto įrašų, kuriuos 2012 metais surinko Nacionalinė saugumo agentūra (NSA), teigiama vyriausybės dokumente.

Vyriausybė priduria, kad telefono numerių patikrinimas padėjo rasti du vyrus, kurie planavo 2009 metais susprogdinti Niujorko metro.

Neseniai išslaptintas dokumentas apie telefonų sekimą buvo paviešintas sekmadienį. Atrodo, jog taip bandoma atremti kaltinimus, kad JAV vyriausybė tirdama potencialius kovotojų išpuolius peržengė ribą. Vyriausybė tikina, kad nors NSA iš JAV telefono ir interneto bendrovių renka didžiulį duomenų kiekį apie žinučių judėjimą, toks duomenų kaupimas yra teisėtas ir jam taikoma griežta kontrolė. Teigiama, kad eilinių amerikiečių privatumas nėra pažeidžiamas, o surinkti duomenys kas penkerius metus sunaikinami.

Vyriausybės dokumente sakoma, kad NSA interneto ir telefono duomenų rinkimo programos padėjo sutrikdyti dešimtis galimų teroristinių planų JAV ir daugiau nei 20-yje šalių visame pasaulyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt