Pasaulyje

2017.12.31 17:30

Kinijos prezidentas žada remti JT ir gerinti pragyvenimo standartus

BNS 2017.12.31 17:30

Kinija suvaidins savo vaidmenį ginant tarptautinę tvarką ir kovojant su klimato kaita, be to, stengsis gerinti savo pačios žmonių pragyvenimo standartus, sekmadienį sakydamas kalbą Naujųjų metų proga pareiškė prezidentas Xi Jinpingas.

Pasak jo, šalis yra įsipareigojusi 2018-aisiais vykdyti ekonomines reformas, nes „reformos ir atsivėrimas yra kelias, kuriuo reikia žengti siekiant pažangos šiuolaikinėje Kinijoje ir Kinijos svajonės įgyvendinimo“.

Savo kalboje, kurią citavo valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“, prezidentas sakė, kad iki 2020 metų visi kaimo gyventojai, gyvenantys žemiau dabartinės skurdo ribos, turėtų būti ištraukti iš skurdo. Tai bus pirmas kartas per tūkstančius Kinijos istorijos metų, kai bus eliminuotas didžiausias skurdas, pažymėjo Xi Jinpingas, kuris taip pat pripažino vyriausybės darbo trūkumus.

Tarptautiniais klausimais Xi Jinpingas sakė, kad Kinija „tvirtai palaikys Jungtinių Tautų autoritetą“, aktyviai vykdys šalies tarptautinius įsipareigojimus ir liks ištikima savo pažadams kovoti su klimato kaita.

Tokia pozicija supriešina jį su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, kuris griežtai kritikavo JT ir pažadėjo pasitraukti iš 2015 metų Paryžiaus susitarimo dėl kovos su klimato kaita.