Pasaulyje

2017.12.31 09:50

Patvirtinta dviejų žmonių žūtis per protestus Irane

ELTA, BNS 2017.12.31 09:50

Šalyje nerimstant tūkstantiniams protestams, praėjusią parą Dorudo mieste Vakarų Irane žuvo du žmonės, sekmadienį patvirtino Lorestano provincijos gubernatoriaus pavaduotojas.

„Šeštadienio vakarą Dorude surengtas neteisėtas protestas, kurio metu į gatves išėjo tam tikras skaičius žmonių, sureagavusių į priešiškai nusiteikusių grupių raginimus. Protesto metu kilo susirėmimai. Deja, jų metu žuvo du Dorudo gyventojai“, – valstybinei televizijai sekmadienį sakė gubernatoriaus pavaduotojas Habibollahas Khojastehpouras.

Jis nepatikslino, kaip žuvo aukos, bet pareiškė, kad saugumo pajėgos į minią esą nešaudė.

Šalies socialinėje žiniasklaidoje plinta nepatvirtinti vaizdo įrašai, kuriuose matyti, kaip krauju paplūdusios aukos nešamos per protestuotojų miną Dorudo mieste.

D. Trumpas perspėjo Irano valdžią

JAV prezidentas Donaldas Trumpas atsiliepė į protestus Irane, pareikšdamas, kad liaudis nori permainų ir kad „engėjiški režimai nėra amžini“.

D. Trumpas įkėlė į savo paskyrą „Twitter“ socialiniame tinkle dvi ištraukas iš savo kalbos rugsėjį per JT Generalinė Asamblėją; tada jis kalbėjo apie Irano režimą, kurį Vašingtonas laiko pagrindiniu Amerikos priešininku Artimuosiuose Rytuose.

„Despotiški režimai negali egzistuoti amžinai; ateis diena, kai Irano žmonėms teks rinktis, – parašė jis „Twitter`yje“. – Pasaulis stebi“.

Protestai vyko tris dienas iš eilės

Irane šeštadienį trečią dieną iš eilės nesiliovė demonstracijos, būta susirėmimų su policija Teherane prie universiteto.

Prie įėjimo į universitetą susirinko ir šimtai demonstrantų priešininkų, skanduojančių „Mirtis kurstytojams“, stengdamiesi parodyti, kad palaiko dabartinę valdžią.

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdai, kaip įvairiuose miestuose tūkstančiai žmonių gana taikiai žingsniuoja gatvėmis, skanduodami „Mirtis diktatoriui“. Minimi Choramabado, Zandžano ir Ahvazo miestai.

„Visas pasaulis supranta, kad gerieji Irano žmonės nori permainų, o ne didžiulės karinės Jungtinių Valstijų galios, kurios, anot iraniečių, jų lyderiai labiausiai bijo“, – nurodė D. Trumpas, pakartodamas ištrauką iš savo kalbos Jungtinėse Tautose.

D. Trumpas „Twitter`yje“ išreiškė palaikymą ir penktadienį vakare protestavusiems, tuo paskatindamas Irano užsienio reikalų ministerijos atstovą Bahraną Ghasemi JAV prezidento pastabas pavadinti „oportunistinėmis“.

Tuo metu Irano vidaus reikalų ministras perspėjo protestuotojus, kad prieš „smurto, baimės ir teroro“ skleidimą bus imtasi priemonių.

„Gadinantieji visuomeninį turtą, pažeidžiantieji tvarką ir įstatymus atsakys už savo elgesį ir sumokės už tai“, – pareiškė per valstybinę televiziją Abdolrahmanas Rahmani Fazli.

„Prieš smurto, baimės ir teroro skleidimą bus tikrai imtasi priemonių, – sakė jis. – Žmonių budrumas ir įžvalga visuomet sužlugdo bet kokį sąmokslą.“