Naujienų srautas

Pasaulyje2013.06.17 09:30

Šiaurės Korėja siūlo derybas su JAV

ELTA 2013.06.17 09:30

Šiaurės Korėja pasiūlė JAV surengti aukšto lygio derybas, nors prieš kelias dienas atšaukė tokias derybas su Pietų Korėja, skelbia BBC.

Šiaurės Korėja pasiūlė JAV surengti aukšto lygio derybas, nors prieš kelias dienas atšaukė tokias derybas su Pietų Korėja, skelbia BBC.

Šiaurės Korėjos nacionalinė gynybos komisija pranešė, kad nori „rimtų derybų“ su JAV, kurių tikslas – „užtikrinti taiką ir stabilumą regione“.

Šiaurės Korėjos ir JAV pareigūnai kartais susitinka, bet šalys nebuvo surengusios aukšto lygio susitikimo nuo 2009 metų. Šios savaitės pradžioje Pchenjanas sutiko surengti vyriausybinio lygio susitikimą su Pietų Korėja, tačiau ketvirtadienį jį atšaukė. Šiaurės Korėja tvirtina, kad Seulas, pakeisdamas savo delegacijos vadovą, tyčia sutrikdė susitarimą. Penktadienį Šiaurės Korėja paragino Pietų Korėją iš esmės pakeisti savo „konfrontacijos politiką“.

Sekmadienį Pchenjanas paskelbė, kad yra pasirengęs „rimtoms deryboms įvairiais klausimais, įskaitant JAV siekį, kad pasaulyje neliktų branduolinių ginklų arsenalo“. Vašingtonas gali parinkti renginio vietą ir datą, bet susitikimui negali būti jokių išankstinių sąlygų, teigiama pareiškime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi