Pasaulyje

2017.12.29 17:51

Ispanijos premjeras: C. Puigdemont`o pasiūlymas valdyti iš užsienio – absurdiškas

ELTA 2017.12.29 17:51

Ispanijos ministras pirmininkas Marianas Rajoy`us penktadienį absurdiška pavadino idėją, kad nušalintas Katalonijos vadovas Carlesas Puigdemont`as galėtų valdyti iš Belgijos, į kurią pabėgo spalio pabaigoje.

„Absurdiška apsimesti regiono vadovu, kai gyveni užsienyje, ir dar absurdiškiau apsimesti, kad tu vykdai šią funkciją iš užsienio“, – per metų pabaigos spaudos konferenciją Madride sakė M. Rajoy`us. 

Tokius komentarus Ispanijos ministras pirmininkas išsakė praėjus savaitei po separatistinių Katalonijos partijų pergalės pirmalaikiuose regiono parlamento rinkimuose. Po pergalės C. Puigdemont`as paskelbė, kad Ispanijos valstybė buvo sutriuškinta, o pirmalaikių Katalonijos parlamento rinkimų rezultatai – pergalė „Katalonijos Respublikai“.

Pirmalaikiai rinkimai buvo sušaukti po to, kai Katalonijos politikai paskelbė nepriklausomybę ir sukėlė didžiausią nuo demokratijos atkūrimo Ispanijoje politinę krizę. Po nepriklausomybės paskelbimo M. Rajoy`us atstatydino Katalonijos vyriausybę, paleido parlamentą, įvedė regione tiesioginį valdymą ir sušaukė pirmalaikius rinkimus. 

Siekdamas išvengti suėmimo dėl kaltinimų maištavimu, sukilimu ir piktnaudžiavimu viešosios lėšomis, C. Puigdemont`as pabėgo į Belgiją.

Penktadienį M. Rajoy`us teigė, kad naujasis Katalonijos vadovas bus išrinktas per 10 dienų laikotarpį, truksiantį nuo sausio 17 dienos, kai susirinks naujasis regiono parlamentas.