Pasaulyje

2017.12.29 16:20

Šiaurės Korėjos laivams uždrausta įplaukti į tarptautinius uostus

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba uždraudė keturiems Šiaurės Korėjos laivams įplaukti į tarptautinius uostus. Šių priemonių imtasi įtariant, kad laivais gabenamos prekės, kurias tiekti Pchenjanui draudžia tarptautinės sankcijos.

Siekta ir kitų laivų uždraudimo, tačiau tam paprieštaravo Kinija.

JT sankcijos Šiaurės Korėjai šiemet taikytos jau tris kartus. Paskutinį kartą dėl jų sutarta praeitą savaitę.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pastarosiomis dienomis kaltino Kiniją nesilaikant tarptautinių įsipareigiojimų ir toliau tiekiant naftos produktus Šiaurės Korėjai. Esą Amerikos palydovai ne kartą užfiksavo Kinijos laivus. Kinija tokią informaciją šiandien paneigė.

„Pastarųjų dienų kaltinimai neatitinka faktų. Kinija visada vykdė Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijų reikalavimus ir tarptautinius įsipareigojimus. Niekada neleisime Kinijos piliečiams ir kompanijoms pažeisti Jungtinių Tautų rezoliucijų. Jei bus įrodyta, kad buvo pažeidimų, Kinija juos išpręs pagal tarptautinius dokumentus“, – sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Čunjing.

Seulo pareigūnai tvirtina, kad lapkritį Pietų Korėja buvo trumpam sulaikiusi vieną Honkonge registruotą laivą ir atliko jo patikrą, įtariant, kad juo į vieną Šiaurės Korėjos laivą buvo pergabentas naftos produktų krovinys ir taip pažeistos JT paskelbtos sankcijos Pchenjanui.

Draudimas įtariamiems laivams įplaukti į uostus, išskyrus humanitarinius atvejus, apibrėžtus JT Saugumo Tarybos sankcijų komiteto, yra numatytas rugpjūtį priimtoje rezoliucijoje.