Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.29 15:32

Per išpuolį koptų bažnyčioje Egipte žuvo 10 žmonių

ELTA 2017.12.29 15:32

Per išpuolį koptų bažnyčioje Egipte penktadienį žuvo mažiausiai dešimt žmonių, tarp jų – vienas iš dviejų užpuolikų. Pranešama, kad užpuolikai pradėjo šaudyti prie įėjimo į Mar Minos bažnyčią, esančią į pietus nuo Kairo.

Prieš artėjančias stačiatikių Kalėdas pastatas buvo saugomas policininkų. Ginkluoti užpuolikai mėgino šturmuoti bažnyčią ir pradėjo šaudyti į saugumo pajėgas. Vienas užpuolikų buvo nušautas, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Mena“.

Antrajam užpuolikui pradžioje pavyko pasprukti, tačiau vėliau jis buvo suimtas. Pasak Sveikatos ministerijos, be užpuoliko žuvo dar devyni asmenys, tarp jų – policininkas. Penki pareigūnai buvo sužeisti, dviejų jų būklė yra kritiška.

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės už ataką, įvykdytą už 25 km į pietus nuo Kairo.

Pernai metų gruodį per savižudžio išpuolį šalia pagrindinės Kairo katedros esančioje bažnyčioje žuvo mažiausiai 25 žmonės.

Šių metų balandį, Verbų sekmadienį, per dvigubą savižudžių sprogdintojų ataką koptų bažnyčiose žuvo mažiausiai 47 žmonės. Ši nelaimė visame Egipte paskatino paskelbti nepaprastąją padėtį.

Koptai krikščionys yra 10 proc. egiptiečių iš 93 mln. Jie yra didžiausia religinė mažuma šalyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi