Pasaulyje

2017.12.29 14:12

Atsakydamas į apšaudymą raketomis, Izraelis smogė „Hamas“ pozicijoms Gazos Ruože

ELTA 2017.12.29 14:12

Penktadienį Izraelio armija smogė „Hamas“ pozicijoms Gazos Ruože, atsakydama į šalies teritorijos apšaudymą raketomis. Tai sakoma oficialiame Izraelio armijos pranešime.

„Atsakydami į Izraelio link paleistas raketas, Izraelio gynybos armijos tankai ir lėktuvai sunaikino dvi teroristinės „Hamas“ organizacijos pozicijas šiaurinėje Gazos Ruožo dalyje“, – pranešė kariškiai.

Anksčiau penktadienį iš palestiniečių pajūrio anklavo į Izraelio teritoriją buvo paleistos mažiausiai trys raketos, dvi iš jų perėmė priešraketinės gynybos sistema „Geležinis kupolas“. Izraelio armijos spaudos tarnybos duomenimis, oro pavojaus sirenos buvo įjungtos Šaar ha Negevo ir Sdot Negevo gyvenvietėse, kurios yra pietinėje Izraelio dalyje netoli sienos su Gazos Ruožu.

Šis apsikeitimas smūgiais nutraukė sąlyginę ramybę, nusistovėjusią Gazos Ruožo sienos rajone po apšaudymo raketomis ir atsakomojo smūgio „Hamas“ pozicijoms gruodžio 17–18 dienomis. Raketos iš palestiniečių pajūrio anklavo į Izraelio teritoriją po beveik trijų mėnesių pertraukos vėl buvo pradėtos leisti po to, kai gruodžio 6 d. JAV prezidentas Donaldas Trumpas Baltuosiuose rūmuose pareiškė, kad atėjo metas oficialiai pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine ir perkelti Amerikos ambasadą iš Tel Avivo į šį miestą. Šis D. Trumpo sprendimas buvo labai neigiamai sutiktas daugelyje pasaulio šalių, pirmiausia – arabų ir musulmonų valstybėse, o palestiniečių teritorijose prasidėjo masinės riaušės ir protesto akcijos.

Gruodžio mėnesį į Izraelį jau paleista daugiau kaip 30 raketų. Pranešimų apie aukas dėl šių apšaudymų kol kas nebuvo.