Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.29 14:29

JAV užplūdus šalčio bangai, D. Trumpas toliau šaiposi iš klimato kaitos

BNS 2017.12.29 14:29

Jungtinių Valstijų vidurio ir šiaurės rytinius regionus sukausčiusį arktinį šaltį prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pateikė kaip argumentą pagrįsti savo kontroversišką sprendimą trauktis iš pasaulinio klimato susitarimo.

„Rytuose tai gali būti ŠALČIAUSI Naujieji metai per visą stebėjimų istoriją“, – parašė D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“.

Šiuo metu prezidentas atostogauja savo viloje „Mar-a-Lago“ Floridoje.

„Galbūt galėtume panaudoti šiek tiek to gero seno Pasaulinio Atšilimo, dėl kurio mūsų Šalis, ne kitos šalys, ketino sumokėti TRILIJONUS DOLERIŲ, kad nuo jo apsisaugotų. Apsikūtokite! (sic)“ – rašė jis.

JAV šiaurinius regionus ir Kanadą sukaustęs stingdantis šaltis įkalino žmones namuose, dėl jo išsikrovė automobilių akumuliatoriai, o su rimtais sunkumais vykdydami savo pareigas susidūrė net ugniagesiai.

Dienraščio „The Washington Post“ orams skirtas tinklaraštis „Capital Weather Gang“ (CWG) savo „Twitter“ paskyroje taip pat parašė: „Ateinančią savaitę JAV, palyginti su normalia padėtimi, taps šalčiausiu regionu pasaulyje“.

„Atkreipkite dėmesį, kad likusioje pasaulio dalyje bus daug šilčiau nei įprasta – ypač jeigu kas nors mėgintų teigti, kad šalčio banga JAV paneigia pasaulinį atšilimą; taip bus kalbama bet kokiu atveju – ir neatsakingai“, – rašo CWG.

71 metų D. Trumpas skeptiškai žiūri į klimato atšilimą ir laiko jį Kinijos paskleistu prasimanymu.

Prezidentas paskelbė, kad Amerika pasitrauks iš kovai su klimato kaita skirto Paryžiaus susitarimo, o į svarbius su aplinkos apsauga susijusius postus paskyrė iškastinio kuro šalininkus.

D. Trumpo administracija taip pat išbraukė klimato kaitą iš grėsmių nacionaliniam saugumui sąrašo.

Kanadą ir Amerikos šiaurės rytinius regionus šį mėnesį užklupęs stingdantis šaltis vainikuoja metus, per kuriuos pasaulis išgyveno virtinę pražūtingų uraganų, karščio bangų, potvynių ir miškų gaisrų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi