Pasaulyje

2017.12.28 16:28

S. Lavrovas: Rusija neturėjo didelių lūkesčių dėl D. Trumpo

BNS 2017.12.28 16:28

Maskva nejaučia nusivylimo dabartine Rusijos ir JAV santykių būkle, nes neturėjo iliuzijų dėl naujosios JAV administracijos, interviu naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

„Nusivylimai, kaip taisyklė, kyla iš per didelių lūkesčių, o tokių (lūkesčių) dėl rusų ir amerikiečių santykių mes neturėjome“, – sakė ministras, atsakydamas į klausimą, ar JAV prezidentas Donaldas Trumpas pateisino Rusijos lūkesčius dėl dvišalių santykių.

„Kuriant dialogą su Vašingtonu, kas ten bebūtų valdžioje, remiamės pragmatišku požiūriu ir realistiškais vertinimais, nepuoselėjame iliuzijų“, – pabrėžė S. Lavrovas.

„Kaip ir anksčiau esame pasirengę nueiti savąją kelio dalį, kad jie būtų pagerinti. Reguliariai primename amerikiečių kolegoms, kad kurti normalų dialogą tarp mūsų šalių ir produktyviai bendradarbiauti sprendžiant pasaulio reikalus galima tik remiantis abipusio nacionalinių interesų paisymo ir pagarbos principais“, – pažymėjo Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas.

„Kol kas pokyčių į gera pasiekti nepavyksta dėl rusofobiškos isterijos, apėmusios Vašingtono politinį elitą ir įgavusios, neperdedant, paranojišką pobūdį. Būtent ji neleidžia judėti į priekį abiem valstybėms svarbiomis kryptimis, provokuoja papildomą įtampą tarptautinėje arenoje“, – pabrėžė jis.