Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.28 09:39

Sužeistųjų per sprogdinimą Sankt Peterburge padaugėjo iki 13

BNS 2017.12.28 09:39

Per sprogdinimą viename Sankt Peterburgo prekybos centre sužeistų žmonių skaičius padidėjo iki 13, ketvirtadienio rytą pranešė antrojo pagal dydį Rusijos miesto gubernatoriaus pavaduotoja Ana Mitianina.

„Kaip rodo 8 val. (vietos, 7 val. Lietuvos laiku) duomenys, per sprogimą parduotuvėje „Perekriostok“ („Sankryža“) Kondratjevo prospekte nukentėjo 13 žmonių. Ir jų penki atsisakė hospitalizacijos“, – sakoma vicegubernatorės „Twitter“ žinutėje.

Pasak A. Mitianinos, ketvirtadienio rytą ligoninėse tebebuvo gydomi penki vidutinio sunkumo sužalojimų patyrę asmenys. Dar trijų sužeistųjų būklė buvo patenkinama.

Anksčiau buvo skelbta, kad per sprogimą nukentėjo mažiausiai 10 žmonių.

Sprogimas į šiaurę nuo Sankt Peterburgo centro esančiame prekybos centre driokstelėjo apie 18 val. 30 min. vietos (17 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Policija ir Rusijos tyrimų komiteto pareigūnai sakė, kad į sprogstamąjį užtaisą, kurio galia prilygo 200 g trotilo, buvo pridėta žalojančių elementų.

Liudininkai teigė, kad bomba veikiausiai buvo padėta daiktų saugojimo spintelėje.

Pareigūnai pradėjo tyrimą dėl pasikėsinimo nužudyti, bet šis incidentas kol kas nekvalifikuojamas kaip teroro išpuolis.

Sankt Peterburge šių metų balandį per sprogdinimą metropolitene žuvo 14 žmonių, dar dešimtys buvo sužeisti.

Atsakomybę už tą išpuolį prisiėmė su teroristų tinklu „al Qaeda“ susijusi grupuotė. Pasak jos, ši ataka buvo žinutė šalims, įsitraukusioms į karą su musulmonais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi