Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.27 23:31

Lenkijos ministrų kabineto pertvarkymas bus baigtas po Trijų Karalių

BNS 2017.12.27 23:31

Lenkijos naujasis premjeras Mateuszas Morawieckis trečiadienį pareiškė, kad apie visus planuojamus pasikeitimus ministrų kabinete praneš po sausio 6 dienos.

Lenkijos valdančioji partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) jau keletą mėnesių kalba apie ministrų kabineto pertvarkymą. Vyriausybė patiria spaudimą atleisti gynybos ministrą Antoni Macierewiczių ir užsienio reikalų ministrą Witoldą Waszczykowskį.

Iki šiol vienintelis pasikeitimas šioje vyriausybėje buvo šio mėnesio M. Morawieckio šuolis iš finansų ministro į ministro pirmininko postą. Partijos lyderiai sako, kad šios pareigos jam patikėtos siekiant daugiau dėmesio skirti ekonomikos klausimams ir pataisyti santykius su Europos Sąjungos lyderiais.

Atsakydama į valdančiosios konservatyvios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) pradėtą teismų sistemos reformą Europos Komisija prieš savaitę pradėjo drausminę procedūrą prieš Lenkiją, po kurios Varšuva gali sulaukti sankcijų.

PiS vyriausybė teismų sistemos reformų ėmėsi vos atėjusi į valdžią 2015 metų pabaigoje. Ji tvirtina, kad šios reformos būtinos siekiant veiksmingiau kovoti su korupcija ir pertvarkyti teismų sistemą, tebetemdomą komunistinės praeities šešėlio.

Tačiau ES tvirtina, kad ji prieštarauja esminiams demokratijos principams. M. Morawieckis šią problemą sausio 9 dieną turėtų aptarti su Europos Komisijos pirmininku Jeanu-Claudu Junckeriu.

Pasak M. Morawieckio, apie „galimus pasikeitimus“ jo vyriausybėje bus paskelbta po Trijų Karalių šventės, minimos sausio 6 dieną.

Po pertraukos ministrų kabinete gali atsirasti nauji sveikatos apsaugos ir aplinkos ministrai, sako apžvalgininkai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi