Pasaulyje

2017.12.27 09:05

Kosove protestuotojai „dovanojo“ premjerui kaklaraiščių ir marškinių

Kosovo ministrui pirmininkui dvigubai padidinus savo algą, pasipiktinę aktyvistai nusprendė surengti neįprastą protestą. Savo žingsnį Ramušas Haradinajus aiškino tuo, kad turi deramai atrodyti, todėl žmonės pradėjo pagalbos premjerui akciją – kad tik jis galėtų sau leisti atlyginimą grąžinti į ankstesnį lygį.

214 kaklaraiščių surinko nevyriausybinė organizacija Prištinoje, pasiskelbusi socialiniuose tinkluose. Ir solidūs, ir žaismingi, jie skirti padėti ministrui pirmininkui. Protestuotojai atnešė ir marškinių. Mat R. Haradinajus televizijos interviu skundėsi, kad jam trūksta pinigų naujiems kaklaraiščiams ir marškiniams, o atrodyti bet kaip jis negali. Taip jis teisino praėjusios savaitės vyriausybės sprendimą padvigubinti savo algą.

Ką aktyvistai iš Amerikos organizacijos Kosovo filialo surinko, ėmė kabinti prie vyriausybės pastato. Netrukus pasipylė ir daugiau akcijos rėmėjų, nešinų kaklaraiščiais. Pensininkai sakė, kad jiems reikės 3,5 metų, kad gautų tiek pensijos, kiek per mėnesį gauna premjeras. Bet akcijos rengėjai kandžiai kalbėjo, kad dėl R. Haradinajaus padarys viską, kad tik jis grąžintų atlyginimą į ankstesnį lygį.

Išsamiau apie protestą – Vykinto Pugačiausko reportaže.