Pasaulyje

2017.12.28 09:27

M. Trump leido nukirsti prie Baltųjų rūmų augančią beveik 200 metų magnoliją

BNS 2017.12.28 09:27

JAV pirmoji ponia Melania Trump priėmė sprendimą nukirsti vieną iš Baltųjų rūmų pievelėje esančių magnolijų, kuri ten auga jau beveik du šimtmečius, antradienį pranešė televizija CNN.

Kaip sakė M. Trump atstovė Stephanie Grisham, pirmoji ponia galutinį sprendimą dėl medžio likimo priėmė susipažinusi su JAV Nacionalinio dendrariumo ataskaita ir pakalbėjusi su darbuotojais.

Nacionalinio dendrariumo specialistai padarė išvadą, kad minimas medis yra „visiškai priklausomas nuo dirbtinio palaikymo“ ir be jo „būtų nuvirtęs prieš kelerius metus“.

„Peržiūrėjusi ataskaitą ji įsitikino, kad buvo dėtos visos įmanomos pastangos istoriniam medžiui išsaugoti; ji nerimauja dėl lankytojų ir žurnalistų, dažnai stovinčių tiesiai priešais šį medį, saugumo“, – sakė S. Grisham.

Atstovė pridūrė, kad M. Trump paprašė išsaugoti šios magnolijos medieną.

JAV žiniasklaida pranešė, kad norima nukirsti vieną iš trijų medžių, stovinčių priešais pietinį Baltųjų rūmų fasadą.

Didžiažiedė magnolija priešais Baltuosius rūmus buvo pasodinta Andrew Jacksono, prezidentavusio 1829–1837 metais, laikais.

A. Jacksonas pageidavo, kad priešais Baltuosius rūmus būtų pasodinta jo žmonos mėgstamos magnolijos atžala iš jų fermos Tenesio valstijoje. A. Jacksono žmona Rachel mirė 1828 metais, kelios dienos po jo išrinkimo prezidentu.

Nuo 1928 iki 1998 metų šis medis buvo vaizduojamas ant 20 dolerių kupiūros.