Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.27 11:53

Ukraina ir separatistai pradeda apsikeisti belaisviais

Trečiadienio vidurdienį Ukraina ir Rusijos vadovaujami separatistai surengė vieną didžiausių apsikeitimų belaisviais per visą karą. Kijevas tikisi, kad bus išlaisvinti 74 ukrainiečiai, bet valdžia priversta teisintis, kodėl nepasiekė visų belaisvių paleidimo, kai pati atiduoda separatistams daugiau kaip 300 kovotojų ir su jais susijusių asmenų.

Tai pirmas toks apsikeitimas šiemet. Minsko susitarimai jau beveik prieš 3 metus numatė paleisti visus karo belaisvius, tačiau jų tebėra bent 500. Pastarąjį kartą apsikeitimas surengtas pernai rugsėjo viduryje, tąsyk išlaisvinta 650.

Dabar Donecko separatistų vadas malonę paskelbė 74 žmonėms. Ukrainos valdžia turėtų išlaisvinti 306. Kritikai sako, kad sąlygos nelygios, nes separatistų rankose liks dar 100 ukrainiečių, o Kijevo rankose vos 3 kovotojai.

Dar lapkritį apsikeisti visais belaisviais paties Vladimiro Putino prašė Viktoras Medvedčukas, su Rusijos vadovu labai artimus ryšius palaikantis Ukrainos politikas ir verslininkas. Kremliaus lyderis žadėjo padaryti viską, ką gali.

Išsamiau – Vykinto Pugačiausko reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi