Pasaulyje

2017.12.26 18:01

Britų fregata Šiaurės jūroje lydėjo rusų karo laivą

BNS 2017.12.26 18:01

Didžiosios Britanijos Karališko karo laivyno fregata per Kalėdas lydėjo rusų karo laivą, plaukusį arti teritorinių Britanijos vandenų, pranešė antradienį Gynybos ministerija, tebetvyrant įtampai santykiuose tarp Londono ir Maskvos.

Fregata „St Albans“ lydėjo rusų fregatą „Admiral Gorshkov“ Šiaurės jūroje, „stebėdama jos veiklą nacionalinio intereso zonoje“, – sakoma pranešime.

23-ojo tipo fregata „St Albans“ rusų laivo sekti buvo pasiųsta šeštadienį ir į Portsmuto bazę sugrįžo antradienį.

„Nedvejodamas ginsiu mūsų vandenis ir netoleruosiu agresijos bet kokiu pavidalu“, – sakoma po šio incidento gynybos ministro Gavino Williamsono pranešime.

„Britanija niekad nesileis gąsdinama, kai reikia ginti mūsų šalį, mūsų žmones ir mūsų valstybės interesus“, – nurodoma jame.

Gynybos ministerija pažymi, kad pastaruoju metu stebimas „JK vandenis kertančių Rusijos pajėgų pagausėjimas“.

Taip pat nurodoma, kad britų patrulinis laivas „Tyne“ sekmadienį Šiaurės jūroje iki Lamanšo sąsiaurio lydėjo „žvalgybos duomenis renkantį rusų laivą“. Dar kitų dviejų Rusijos laivų stebėti buvo pasiųstas britų karo laivyno sraigtasparnis.

Londono ir Maskvos santykiai jau keletą metų tebėra priešiški – teigiama, kad Rusija kišosi į Britanijos referendumą dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos; be to Maskvos intervencija Sirijoje Damasko režimo pusėje dar labiau didino įtampą.

Praėjusią savaitę Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas susižodžiavo su savo kolega Rusijos ministru Sergejumi Lavrovu dėl įtariamo Rusijos kišimosi į „Brexit“ balsavimą, nors tikėtasi, kad susitikimas padės pagerinti šalių santykius po ne vienerius metus tarp Londono ir Maskvos tvyrojusio priešiškumo.