Pasaulyje

2017.12.25 17:58

Rusijos rinkimų komisija neleido A. Navalnui kelti savo kandidatūros prezidento rinkimuose

Rusijos Centrinė rinkimų komisija pirmadienį vienbalsiai atmetė garsaus opozicijos veikėjo Aleksejaus Navalno paraišką kitais metais įvyksiančiuose prezidento rinkimuose varžytis su dabartiniu šalies vadovu Vladimiru Putinu. A. Navalnas paragino šalies rinkėjus boikotuoti prezidento rinkimus.

Jam neleidžiama dalyvauti dėl teistumo už grobstymą ir paskirtos lygtinės penkerių metų įkalinimo bausmės. A. Navalnas teigia, kad jo nuteisimas buvo politiškai motyvuotas.

Jis būtų galėjęs užsiregistruoti kandidatu, jeigu jam būtų buvęs suteiktas specialus leidimas arba jeigu būtų buvęs atšauktas jo teistumas.

A.  Navalnas pirmadienį paragino šalies rinkėjus boikotuoti kitų metų kovą įvyksiančius prezidento rinkimus. Tokį pareiškimą jis paskelbė po kiek anksčiau priimto Centrinės rinkimų komisijos sprendimo neleisti jam kelti savo kandidatūros rinkimuose.

„Skelbiame rinkėjų streiką. Prašysime visų boikotuoti šiuos rinkimus. Mes nepripažinsime šių rinkimų rezultatų“, – po vienbalsiai priimto rinkimų komisijos sprendimo atmesti jo kandidatūrą žurnalistams pareiškė A. Navalnas.

Prezidentas Vladimiras Putinas per kovo 18 dieną įvyksiančius rinkimus sieks ketvirtos kadencijos ir beveik neabejojama, kad ją laimės.

A. Navalnas žadėjo vadovauti kampanijai už rinkimų boikotavimą, jeigu jo pavardės nebus balsalapiuose. Jo iššūkis laikomas rimčiausiu V. Putinui per visus jo valdymo metus.