Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.25 16:00

Maskva: Rusijos prezidento rinkimuose dalyvaus daugiau stebėtojų iš užsienio

BNS 2017.12.25 16:00

Rusijos parlamento Aukštųjų rūmų pirmininkė Valentina Matvijenko pirmadienį pareiškė, kad 2018-ųjų kovą vyksiančiuose šalies prezidento rinkimuose turėtų dalyvauti per 700 stebėtojų iš užsienio – daugiau nei per praėjusius valstybės vadovo rinkimus.

„Per praėjusius prezidento rinkimus dalyvavo užsienio stebėtojų; jų buvo apie 700, jei neklystu – 685 žmonės iš 58 šalių. Tai labai gerai. Šiuose prezidento rinkimuose, įtariu, bus didesnis aktyvumas, ir dalyvaus daugiau stebėtojų iš užsienio. Tai irgi labai gerai“, – pirmadienį žurnalistams sakė V. Matvijenko.

Pasak jos, Rusija suinteresuota, kad rinkimų eiga ir sistema būtų objektyviai įvertinta, „kad nebūtų iš anksto politiškai angažuotų išvadų“.

V. Matvijenko manymu, būtina, kad kiekvienuose rinkimuose, o ypač – prezidento, dalyvautų stebėtojų, įskaitant ir atvykusius iš užsienio.

Aukštieji parlamento rūmai – Federacijos Taryba – rinkimus stebėti rengiasi kviesti Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) Tarpparlamentinės asamblėjos, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO), Tarpparlamentinės sąjungos bei įvairių šalių parlamentų, su kuriais bendradarbiauja Rusija, atstovus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi