Pasaulyje

2017.12.25 14:00

Ukraina ir separatistai susitarė dėl apsikeitimo belaisviais

BNS 2017.12.25 14:00

jevas ir Rytų Ukrainos separatistai susitarė dėl apsikeitimo belaisviais; separatistų lyderiai ir Ukrainos vyriausybės atstovas pirmadienį per televiziją sakė, kad šis apsikeitimas įvyks trečiadienį.

Tai buvo paskelbta po susitikimo Maskvoje, kuriam tarpininkavo Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovas.

Kijevo atstovas Viktoras Medvedčukas sakė, kad Ukraina yra pasirengusi paleisti 306 žmones ir tikisi, kad separatistai paleis 74 žmones. Kol kas neaišku, ar tai būtų visi karo belaisviai.

Kijevas sakė, kad nėra pasirengęs paleisti kai kurių asmenų, esančių apsikeitimo sąrašuose, naujienų agentūrai „Interfax“ tvirtino Donecko liaudies respublika (DLR) pasiskelbusio darinio valdžios atstovas.

„Ukrainiečiai iš tų sąrašų išbraukė daugelio asmenų… pavardes. Mes primygtinai reikalaujame apsikeitimo „visi už visus“, kaip nurodyta Minsko susitarimuose“, – sakė atstovas.

Konfliktas Rytų Ukrainoje tarp Rusijos remiamų separatistų ir vyriausybinių pajėgų nuo 2014 metų jau pareikalavo daugiau kaip 10 tūkst. gyvybių. 2015 metais pasirašytos paliaubos numato apsikeitimą visais belaisviais, tačiau manoma, kad abi šalys laiko dešimtis, jei ne šimtus, belaisvių, kuriais naudojasi kaip derybų svertais.