Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.25 16:00

Vokietija planuoja internatų nepilnamečiams Maroke statybas

Vokietija planuoja dviejų internatų nepilnamečiams Maroke statybas. Čia būtų prižiūrimi vietos nepilnamečiai, o taip pat galėtų gyventi iš Vokietijos parsiųsti marokiečiai.  

Vokietijos socialinės tarnybos šiuo metu globoja apie 48 000 nelydimų nepilnamečių pabėgėlių. Dalis jų turi teisę į apsaugą tik dėl nepilnametystės, tačiau per šiuos besibaigiančius metus nė vienas nepilnametis nebuvo išsiųstas į savo kilmės šalį.

Vokietijos vyriausybė ketina tai pakeisti. Pirma šalis, kurioje ji ketina pastatyti globos namus nepilnamečiams, yra Marokas. Egzistuojant tokiai įstaigai Vokietija galėtų parsiųsti nepilnamečius marokiečius, ypač tuos, kurie pažeidė įstatymus, arba kurių prieglobsčio prašymas buvo atmestas.

Taip pat šiuose globos namuose galėtų gyventi savanoriškai iš Vokietijos nusprendę sugrįžti nepilnamečiai bei Maroke gyvenantys neprižiūrėti jaunuoliai. Savanorišką pabėgėlių sugrįžimą Vokietija ir taip remia finansiškai. 

Kol kas planuojama įrengti dvejus po 100 vietų turinčius globos namus Maroke. Čia jaunuoliams turėtų būti suteikiamas ne tik gyvenamasis plotas, maitinimas, bet ir galimybė mokytis bei socialinių darbuotojų pagalba. Panašių planų kitose šalyse Vokietijos vidaus reikalų ministerija sako kol kas neturinti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi