Pasaulyje

2017.12.25 11:30

Šventes Floridoje leidžiantis D. Trumpas dalyvavo Piemenėlių mišiose

BNS 2017.12.25 11:30

JAV prezidentas Donaldas Trumpas, metų pabaigos šventes leidžiantis savo viloje „Mar-a-Lago“ Floridoje, sekmadienį vakare su žmona Melania dalyvavo Piemenėlių mišiose.

Atvykusį į episkopalinę bažnyčią Palm Biče, esančiame maždaug 112 km į šiaurę nuo Majamio, prezidentą pasitiko pastorius Jamesas R. Harlanas. Išsirikiavę prie gatvės kortežą stebėjo maždaug 100 žmonių.

Mišios prasidėjo prieš atvykstant Trumpams, ir J. R. Harlanas paprašė tikinčiųjų nesinaudoti telefonais ir kameromis.

„Mes čia susirinkome pagarbinti (Viešpaties)“, – sakė jis.

Sėdėdamas trečioje eilėje D. Trumpas klausėsi J. R. Harlano pamokslo, kurio pagrindinė tema buvo žodžių galia.

Pacitavęs Nelsoną Mandelą, pastorius akcentavo kalbos galią mokyti ir šviesti, bet, taip pat, ir pakenkti.

„Jūsų žodžiai gali turėti tiek pat naikinamojo potencialo, kiek ir gydyti, – sakė J. R. Harlanas. – Dievo Žodis yra gryna šviesa.“

Tikintiesiems linkint ramybės, prie D. Trumpo išsirikiavo žmonių, norinčių paspausti jam ranką, eilė, o jam atsistojus priimti Komunijos, bažnyčios tiesioginės transliacijos internetu kamera ėmė rodyti kitą vaizdą.

D. Trumpas, kurį lydėjo tik žmona Melania, iš bažnyčios išvyko po vidurnakčio vietos (pirmadienį 7 val. Lietuvos) laiku, o į vilą grįžo pirmadienį prieš pat 0 val. 30 min. vietos laiku.

Anksčiau sekmadienį prezidentas ir pirmoji ponia prisidėjo prie Šiaurės Amerikos oro erdvės gynybos vadavietės (NORAD) projekto sekti Kalėdų senelio kelionę ir atsakinėti skambinantiems vaikams, norintiems sužinoti, kur tuo metu jis yra.

Jau daugiau nei 50 metų JAV gyvuoja NORAD tradicija neva palydovais sekti Kalėdų senelio keliones dangumi ir žeme elnių traukiamomis rogėmis aplink Žemę. Jo judėjimą galima stebėti internetu arba atsisiuntus specialią programą į išmanųjį telefoną.

Vėliau vakare prezidento šeima susėdo Kūčių vakarienės, ant kurios stalo buvo kalakutas, jautienos nugarinė, jūrų gėrybių, troškintų lapinių kopūstų,  pyragaičių ir bulvių košės.

D. Trumpas taip pat socialiniame tinkle „Twitter“ palinkėjo savo sekėjams „Linksmų Kalėdų“.