Pasaulyje

2017.12.24 11:31

Per smarkią audrą Filipinuose žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 200

BNS 2017.12.24 11:31

Maždaug 200 žmonių žuvo Pietų Filipinuose siaučiant atogrąžų audrai, kuri sukėlė didelius potvynius ir žemės nuošliaužas, niokojo miestus ir privertė dešimtis tūkstančių gyventojų palikti namus.

Audra „Tembin“ penktadienį talžė Mindanao salą, kurioje gyvena 20 mln. žmonių. Vėjo gūsiai siekė 125 km per valandą, o liūtys savaitgalį nušlavė mažiausiai vieną kalnų kaimą ir išprovokavo didžiulę gelbėjimo operaciją.

Pasak policijos, 144 žmonės tebėra dingę, o daugiau kaip 40 tūkst. prisiglaudė evakuotųjų stovyklose.

Tarptautinė Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacija (IFRC) nurodė, kad namus turėjo palikti ar kitaip nuo audros nukentėjo 70 tūkst. žmonių, ir perspėjo, kad tolesnės liūtys gali trukdyti gyvųjų paieškai.

Filipinus kasmet talžo didelės audros, kurių daugelis pareikalauja žmonių aukų, tačiau Mindanao paprastai būna paveikiamas mažiau.

Vietos policija pranešė, kad šiaurinėje Mindanao dalyje žuvo 135 ir dingo dar 72 žmonės, o skurdžiame vakariniame Zamboangos pusiasalyje žuvo 47 ir dingo dar 72 žmonės.

Dar 18 žmonių žuvo Lanao del Suro provincijoje salos centre.

Vėlai šeštadienį audra priartėjo prie turistų pamėgtos vakarinės Palavano salos, o prieš aušrą nuslinko į Pietų Kinijos jūrą, pranešė valstybinė meteorologijos tarnyba.

„Kol kas žuvusiųjų nėra, bet turime pranešimų apie dingusius žmones“, – sekmadienį radijui DZMM sakė Palavano civilinės gynybos vadovas Zaldy Ablana.

„Tembin“ smogė praėjus mažiau nei savaitei po atogrąžų audros „Kai-Tak“, per kurią centrinėje Filipinų dalyje žuvo dešimtys ir dingo dar daugiau kaip 20 žmonių.

Daugiausiai aukų šioje šalyje pareikalavęs taifūnas vis dar yra „Haiyan“, kuris 2013 metų lapkritį centrinėje Filipinų dalyje pareikalavo tūkstančių gyvybių ir sunaikino ištisus miestus.

D. Grybauskaitė pareiškė užuojautą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą Filipinų Respublikos prezidentui Rodrigo Dutertei dėl daugybę gyvybių nusinešusios ir šalies gyvenvietes nusiaubusios audros.

Valstybės vadovė išreiškė Lietuvos žmonių paramą ir palinkėjo visokeriopos stiprybės aukų šeimoms, taip pat susitelkimo tęsiant gelbėjimo darbus bei kuo greičiau įveikiant šios skaudžios nelaimės padarinius.