Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.24 10:35

Šiaurės Korėja naujas JT sankcijas vadina „agresijos aktu“

BNS 2017.12.24 10:35

Šiaurės Korėja sekmadienį pasmerkė dėl tarpžemyninių balistinių raketų bandymų jai įvestas naujausias Jungtinių Tautų (JT) sankcijas, pavadinusi jas „agresijos aktu“.

„Visiškai atmetame naujausias JT sankcijas ... kaip šiurkštų mūsų respublikos suverenumo pažeidimą ir agresijos aktą, griaunantį taiką ir stabilumą Korėjos pusiasalyje ir platesniame regione“, – sakoma šios izoliuotos valstybės Užsienio reikalų ministerijos pareiškime, kurį išplatino valstybinė naujienų agentūra KCNA.

Tai pirmoji oficiali Pchenjano reakcija JT Saugumo Tarybai penktadienį vienbalsiai paskelbus naujų sankcijų Šiaurės Korėjai, apribosiančių naftos tiekimą, kuris yra gyvybiškai svarbus Pchenjano raketų ir branduolinių ginklų programoms.

JAV tokį rezoliucijos projektą ketvirtadienį pateikė svarstyti po derybų su Kinija – Pchenjano sąjungininke ir pagrindine naftos tiekėja, kuri sutiko paremti sankcijas. Rezoliucijoje taip pat nurodoma repatrijuoti darbuotojus, Šiaurės Korėjos komandiruotus į užsienį, kad uždirbtų valiutos, reikalingos Kim Jong Uno režimui.

Jau trečias šiemet Šiaurės Korėjai paskelbtų sankcijų paketas buvo patvirtintas maždaug trys savaitės po šios šalies įvykdyto naujo tarpžemyninės balistinės raketos bandymo. Šis bandymas parodė, kad Pchenjanas padarė didelę pažangą, siekdamas užsitikrinti pajėgumus smogti JAV žemyninei daliai branduoliniais ginklais.

Raketos „Hwasong-15“ bandymas dar labiau pakurstė pasaulio susirūpinimą dėl sparčios Pchenjano raketų ir branduolinių ginklų programų pažangos. Šios programos paspartėjo Kim Jong Unui 2011 metais atėjus į valdžią.

Šiaurės Korėja sako, kad jos ginklų programos yra skirtos savigynai nuo „priešiškos“ JAV politikos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi