Pasaulyje

2017.12.23 12:56

Japonijos imperatorių su 84-uoju gimtadieniu sveikino dešimtys tūkstančių tautiečių

ELTA 2017.12.23 12:56

Dešimtys tūkstančių tautiečių su 84-uoju gimtadieniu šeštadienį sveikino Japonijos imperatorių Akihito. Beveik 46 tūkst. žmonių susirinko prie Imperatoriaus rūmų Tokijuje, kad pasiklausytų tradicinės imperatoriaus gimtadienio kalbos, pranešė imperatoriškieji rūmai.

Tai buvo didžiausias sveikintojų būrys nuo tada, kad Akihito 1989 metais sėdo į sostą. Viena to priežasčių gali būti Akihito planai 2019 metų balandį atsisakyti karūnos.

„Aš norėjau dar kartą išvysti jo veidą, prieš jam pasitraukiant“, – sakė sveikintoja Rie Aisaka. Minia rūmų teritorijoje mojo Japonijos vėliavėlėmis ir linkėjo imperatoriui ilgo gyvenimo.

Imperatorius į susirinkusiuosius kreipėsi iš įstiklinto balkono. Greta Akihto stovėjo imperatorienė Michiko ir kiti imperatoriškosios šeimos nariai. Tai buvo pirmasis viešas garbaus amžiaus monarcho pasirodymas nuo jo susitikimo su ministru pirmininku Shinzo Abe gruodžio pradžioje, kai vyriausybė paskelbė jo pasitraukimo datą.

Tai bus pirmas kartas per daugiau kaip 200 metų, kai Japonijos imperatorius paliks sostą. Šis pereis vyriausiajam Akihito sūnui, kronprincui Naruhitui.

Akihitas pernai sukėlė sumaištį šalyje pareiškęs, kad nori perduoti karūną 47-erių Naruhitui. Tokio savo apsisprendimo priežastimi jis nurodė savo amžių ir sveikatos problemas. Imperatorius pastarąjį kartą gydėsi prostatos vėžį ir turėjo gultis ant operacinio stalo dėl širdies problemų.

Imperatoriaus atsistatydinimas Japonijos pokario konstitucijoje nėra numatytas. Akihito atvejui parlamentas birželį priėmė specialų įstatymą, kuris galios tik jam.