Pasaulyje

2015.09.08 13:45

JAV ketina Sirijos sukilėliams siųsti ginklų

ELTA 2015.09.08 13:45

JAV paskelbė tyrimo išvadas, kad Sirijos prezidento Basharo al Assado pajėgos naudojo cheminį ginklą, todėl prezidentas Barackas Obama pirmą kartą leido tiekti ginklus Sirijos sukilėliams, praneša „Reuters“.  

JAV paskelbė tyrimo išvadas, kad Sirijos prezidento Basharo al Assado pajėgos naudojo cheminį ginklą, todėl prezidentas Barackas Obama pirmą kartą leido tiekti ginklus Sirijos sukilėliams, praneša „Reuters“.

Baltieji rūmai pranešė, kad Vašingtonas teiks tiesioginę karinę pagalbą Sirijos opozicijai. JAV pareigūnas anonimiškai sakė, kad į pagalbą įeina ir ginklų tiekimas.

JAV atsargiau svarstė galimybę apginkluoti Sirijos sukilėlius nei Didžioji Britanija ir Prancūzija, kurios šį mėnesį iškovojo, kad Europos Sąjunga (ES) atšauktų Sirijai taikomą ginklų embargą. JAV ir Europa sunerimo, kad B. al Assado pajėgoms į pagalbą atėjo Irano remiama šiitų grupuotė „Hezbollah“. Penktadienį Turkijoje vyks JAV ir Europos atstovų susitikimas su Laisvosios Sirijos armijos vadovu.

Vakarų diplomatai Turkijoje teigia, kad JAV taip pat svarsto galimybę Sirijos ir Jordanijos pasienyje įvesti neskraidymo zoną. Teigiama, kad neskraidymo zonos plotas ir galiojimo laikas būtų ribotas.

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas penktadienį pasmerkė cheminio ginklo naudojimą. Jis sakė, kad Sirijos pajėgos pažeidžia tarptautinę teisę, ir pridūrė, kad B. al Assado vyriausybė turėtų į šalį kuo greičiau įsileisti Jungtinių Tautų (JT) inspektorius, kurie ištirtų pranešimus apie cheminį ginklą.

Tuo tarpu Rusijos parlamento narys pareiškė, kad informacija apie Sirijoje naudojamą cheminį ginklą yra suklastota, o JAV nori ja pasinaudoti kaip pretekstu intervencijai.

„Informacija apie B. al Assado naudojamą cheminį ginklą buvo sufalsifikuota ten pat, kaip ir melas apie Saddamo Husseino masinio naikinimo ginklus“, – socialiniame tinkle „Twitter“ skelbia Rusijos žemųjų parlamento rūmų užsienio reikalų komiteto vadovas Aleksejus Puškovas.

„B. Obama eina tuo pačiu keliu kaip George`as Bushas“, – pridūrė politikas.