Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.22 23:10

Žuvo du palestiniečiai prie Gazos pasienio susirėmę su Izraelio kariais

BNS 2017.12.22 23:10

Du palestiniečiai žuvo prie Gazos pasienio penktadienį, jaunuoliams susirėmus su Izraelio kariais per naujai įsiplieskusius protestus prieš JAV sprendimą Jeruzalę pripažinti Izraelio sostine, praneša sveikatos ministerija.

Trečiasis penktadienis, po JAV prezidento Donaldo Trumpo prieštaringai vertinamo pranešimo dėl Jeruzalės, Gazos islamistų „Hamas“ vadovų pavadintas „pykčio diena“.

Praėjusią dieną Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja triuškinančiai nubalsavo pasmerkti D. Trumpo gruodžio 6 skelbimą, kad jis pripažinsiąs Jeruzalę Izraelio sostine ir ten iš Tel Avivo perkelsiąs JAV ambasadą.

Tiek JAV, tiek Izraelis į balsavimą sakė nekreipsiantys dėmesio.

Gazoje penktadienį šimtai palestiniečių demonstrantų, skirtingose pasienio vietose, mėtė akmenis į Izraelio pajėgas, kurios atsakė dūmų granatomis ir tikromis bei guminėmis kulkomis, sakė AFP korespondentai.

„Hamas“ valdoma sveikatos ministerija Gazoje pranešė, kad 24 metų Zakaria al-Kafarnehas mirė nuo kulkos į krūtinę per susirėmimus netoli Džabalijos, šiaurinėje Gazos Ruožo dalyje.

Tūkstančiai žmonių susirinko į jo laidotuves vėliau penktadienį, sakė AFP fotografai.

Antrasis vyras, 29-erių Mohammedas Mohaisenas žuvo per susirėmimus į rytus nuo Gazos miesto, sakė ministerija.

Gazoje sužeisti dar 94 žmonės, kai kurie jų yra sunkios būklės, sakė ministerija.

Vienam vyrui, apsirengusiam Kalėdų seneliu ir laikančiam Palestinos vėliavą, šauta į koją, į rytus nuo Kan Juniso pietinėje Gazoje, sakė liudininkai.

Okupuotame Vakarų Krante, susirėmimai įsiplieskė Ramaloje, Hebrone ir kituose pagrindiniuose miestuose, mažesnėms demonstracijoms vykstant visoje teritorijoje, taip pat ir netoli žydų gyvenvietės Beit Elio.

Gazoje protestavo apie 2 000 palestiniečių, sakė armija, kurios kariai „į pagrindinius kurstytojus šaudė tikromis kulkomis“.

Iki penktadienio vakaro demonstracijos ir susirėmimai aprimo, sakė kariuomenės atstovė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi