Naujienų srautas

Pasaulyje2017.12.22 17:55

Ispanijos premjeras atmetė nuversto Katalonijos lyderio kvietimą susitikti

BNS 2017.12.22 17:55

Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy penktadienį atmetė nuversto Katalonijos lyderio Carleso Puigdemont`o raginimą susitikti po katalonų separatistų pergalės regiono parlamento rinkimuose.

„Žmogus, su kuriuo aš turėčiau susitikti, yra tas, kuris laimėjo rinkimus, ir tai yra ponia (Ines) Arrimadas“, – pareiškė M. Rajoy, atsakydamas į vieno žurnalisto klausimą, ar priims C. Puigdemont‘o kvietimą susitikti.

M. Rajoy paminėjo centristę Ines Arrimadas, kurios Katalonijos nepriklausomybės nepalaikanti partija „Ciudadanos“ laimėjo daugiausiai balsų ketvirtadienio rinkimuose. Tačiau separatistų bloko partijoms bendrai pavyko užsitikrinti absoliučią daugumą.

Ministras pirmininkas perspėjo, kad naujoji Katalonijos vyriausybė turi besąlygiškai gerbti įstatymus.

Šiuo pareiškimu jis priminė, kaip buvusi vyriausybė surengė referendumą dėl regiono nepriklausomybės, ignoruodama Konstitucinio teismo sprendimą.

Katalonijos įstatymų leidėjams po referendumo paskelbus regiono nepriklausomybę, Madridas nušalino C. Puigdemont`o vyriausybę ir paleido parlamentą.

Tada M. Rajoy paskelbė ir naujus rinkimus Katalonijoje.

Ispanijos premjeras taip pat sakė, kad yra pasiruošęs pradėti „atvirą, konstruktyvų ir realistinį dialogą“, tačiau „visada tik neperžengiant įstatymo ribų“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi