Pasaulyje

2017.12.22 12:50

Vengrija patvirtino, kad blokuos ES sankcijas Lenkijai

ELTA 2017.12.22 12:50

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas beprasmiais pavadino Europos Sąjungos (ES) teisinius žingsnius prieš Lenkiją dėl demokratijos principų pažeidimo. Kritika šaliai yra nesąžininga ir neteisinga, pareiškė jis penktadienį reguliariame savo interviu radijui. Jo šalis esą blokuos bet kokį mėginimą atimti iš Lenkijos balso teisę ES, praneša agentūra „Reuters“.

Europos Komisija šią savaitę ėmėsi beprecedenčio žingsnio ir pradėjo procedūrą prieš Lenkiją dėl demokratijos principų nepaisymo. Kad imtųsi veiksmų prieš vyriausybės teismų reformą, Briuselis aktyvavo ES sutarties 7 straipsnį, numatantį balso teisės iš šalies atėmimą. Tačiau tam reikalingas vienbalsis Bendrijos sprendimas, kuris dėl Vengrijos pozicijos sunkiai tikėtinas.

Europos Komisija jau daug mėnesių ginčijasi su Lenkija dėl teismų reformos, kuri, Briuselio nuomone, pakerta teismų nepriklausomumą, o kartu ir valdžios padalijimo principus.

Vengrija dėl panašių V. Orbano vyriausybės veiksmų teisėsaugos srityje taip pat sulaukė kritikos. ES prieš Budapeštą pradėjo sutarties pažeidimo procedūrą.