Pasaulyje

2017.12.22 13:05

M. Abbasas: palestiniečiai nepriims jokio JAV parengto taikos plano

Palestiniečių prezidentas Mahmoudas Abbasas penktadienį sakė, kad jo tautiečiai „nebepriims“ jokio taikos plano, jeigu jis bus pasiūlytas Vašingtono.

„Jungtinės Valstijos įrodė esančios nesąžiningos taikos proceso tarpininkės. Nebepriimsime jokio plano iš Jungtinių Valstijų“, – M. Abbasas sakė po susitikimo su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, kuris buvo vienas pirmųjų paskelbęs nepritariantis Donaldo Trumpo sprendimui.

Šią poziciją Prancūzijos vadovas išsakė JAV prezidentui D. Trumpui šį mėnesį paskelbus, kad Vašingtonas pripažįsta Jeruzalę Izraelio sostine. Šis žingsnis buvo atliktas ignoruojant palestiniečių pretenzijas į dalį šio miesto.

E. Macronas savo ruožtu pareiškė, kad Jungtinės Valstijos „marginalizavo save“ Izraelio ir palestiniečių konflikte.

„Amerikiečiai marginalizavo save, o aš stengiuosi nepadaryti to paties“, – Prancūzijos vadovas sakė per bendrą spaudos konferenciją su M. Abbasu.

Vis dėlto E. Macronas pridūrė, kad Paryžius neketina pripažinti palestiniečių valstybės artimiausiu laiku.

Mėnesio pradžioje E. Macronas susitiko su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu.

Prancūzija taip pat buvo viena iš keturiolikos valstybių Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje balsavusių už rezoliuciją smerkiančią Jungtinių Valstijų sprendimą.

Jeruzalės statusas yra viena opiausių dešimtmečius trunkančio Izraelio ir palestiniečių konflikto problemų. Gruodžio 6-ąją D. Trumpo paskelbtas pareiškimas dėl šio miesto daugelio buvo suprastas kaip sprendimas palaikyti Izraelį. Jis taip pat sukėlė nuogąstavimų, kad gali atsinaujinti didelio masto kraujo liejimas.