Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Dėl sekimo programų paviešinimo nukentėjo JAV saugumas, teigia FTB

ELTA2015.09.08 13:45

JAV federalinis tyrimų biuras (FTB) teigia, kad paviešinus informaciją apie sekimo programas buvo padaryta didelė žala, informuoja BBC.

JAV federalinis tyrimų biuras (FTB) teigia, kad paviešinus informaciją apie sekimo programas buvo padaryta didelė žala, informuoja BBC.

FTB vadovas Robertas Muelleris pridūrė, kad JAV persekios ir teis informaciją paviešinusį buvusį žvalgybos tarnybų darbuotoją Edwardą Snowdeną. 29-erių E. Snowdenas prisipažino žiniasklaidai papasakojęs apie JAV nacionalinio saugumo agentūros (NSA) sekimo programas, pagal kurias renkami interneto ir telefono ryšio bendrovių turimi duomenys. Netrukus po informacijos paviešinimo E. Snowdenas iš savo namų Havajuose išvyko į Honkongą. Kinijos valdžia teigia nežinanti jo buvimo vietos. E. Snowdenas tikisi gauti politinį prieglobstį kurioje nors šalyje.

JAV pareigūnai žadėjo visuomenei atskleisti daugiau informacijos apie programas. Teigiama, kad jos padėjo užkirsti kelią ne vienam teroristiniam išpuoliui. Šiuo metu informacija apie šiuos išpuolius tikrinama ir vėliau ją žadama paviešinti.

FTB vadovas R. Muelleris Atstovų Rūmų Teismų komitetui sakė, kad paviešinus informaciją apie sekimo programas buvo padaryta nemaža žala saugumui. Anot R. Muellerio, iš patirties žinoma, kad paviešinus slaptą informaciją sąmokslų rengėjai atitinkamai pakeičia savo veiklos būdus. FTB vadovas sakė, kad žvalgybininkai neteks galimybės sekti jų informacijos perdavimą.

Dalis JAV valdžios atstovų sekimo programas gina. Jie tvirtina, kad pareigūnai stebi tik numerius, bet ne jų savininkus. Tik įtarus, kad kuris nors telefono numeris gali būti susijęs su teroristine organizacija, FTB pradeda tolesnį tyrimą. Kiti politikai programas kritikuoja ir teigia, kad jos nesuteikė jokios išskirtinės vertingos žvalgybinės informacijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt