Pasaulyje

2017.12.20 15:31

Turkija uždraudė švęsti Naujuosius metus Taksimo aikštėje

BNS2017.12.20 15:31

Turkijos tarnybos dėl saugumo priežasčių neleis švęsti Naujųjų metų Stambulo garsiojoje Taksimo aikštėje, trečiadienį cituodama vietos pareigūnus pranešė valstybinė žiniasklaida.

Šiais metais saugumo priemonės dvigubai sustiprintos po virtinės atakų, įvykdytų per pastaruosius dvejus metus, sakė Stambulo Bejohlu apygardos policijos pareigūnas Ismailas Kilicas.

„Per Naujuosius metus bus imtasi aukščiausio lygio saugumo priemonių“, – pareigūną cituoja Anatolijos valstybinė naujienų agentūra.

Turkijoje pastaruoju metu įvykdyta virtinė teroro išpuolių dėl kurių kaltinami kurdų kovotojai ir džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS) . Tarp šių atakų – pernai per Naujųjų metų sutiktuves Stambulo naktiniame klube „Reina“ įvykdytas išpuolis, nusinešęs 39 žmonių gyvybes.

Ieškodama užpuoliko policija paviešino nuotraukas iš begarsio vaizdo įrašo, IS šaulio Abdulgadiro Masharipovo nufilmuoto Taksimo aikštėje naudojantis asmenukių lazda. Šiuos vaizdus užpuolikas nufilmavo prieš įsiverždamas į prestižinį naktinį klubą.

„Dvigubai sustiprinsime saugumo priemones, nes „Reina“ klubo užpuolikas, pamatęs priemones, kurių buvo imtasi Taksimo aikštėje, persikėlė į kitą vietą“, – sakė I. Kilicas.

Sugautas policijos kratos metu Uzbekistano pilietis A. Masharipovas prisipažino įvykdęs išpuolį ir esą pasakojo, kad IS lyderiai jam įsakė ieškoti naujo taikinio, nes Taksimo aikštė išpuoliui netinkama.

Įtariamasis sakė, kad apie 22 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku įsėdo į taksi ir važiuodamas Bosforo sąsiaurio pakrante pastebėjo klubą „Reina“.

„Neatrodė, kad yra labai daug apsaugos“, – pasakojo jis.

Atsakomybę už išpuolį prisiėmė IS. Tai pirmas ir kol kas vienintelis kartas, kai šis džihadistų judėjimas atvirai prisiėmė atsakomybę už išpuolį Turkijoje.

Iš 39 žmonių, nužudytų per išpuolį „Reina“ naktiniame klube, įvykusi vos 75 minutės Naujųjų metų naktį, 27 buvo užsieniečiai. Tarp jų buvo Libano, Saudo Arabijos, Izraelio, Irako ir Maroko piliečių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.