Pasaulyje

2017.12.20 12:05

Kanados sinagogos gavo grasinančių antisemitinio pobūdžio žinučių

BNS2017.12.20 12:05

Dviejų didžiausių Kanados didmiesčių, Monrealio ir Toronto, bei dar kelių šalies miestų sinagogos prasidedant Hanukai gavo grasinančių antisemitinio pobūdžio žinučių, antradienį pranešė šaltiniai.

Monrealyje dvi sinagogos kreipėsi į policiją „dėl grasinimų“, patvirtino policijos atstovas spaudai ir pridūrė, kad buvo pradėtas tyrimas dėl „neapykantos nusikaltimo“.

Antisemitinio pobūdžio grasinančias žinutes taip pat gavo keturios Toronto sinagogos, žydų maldos namai Ontarijo valstijos miestuose Kingstone bei Hamiltone, taip pat Edmontone Albertos valstijoje.

Kaip pranešė žydų visuomeninės organizacijos „B'nai Brith“ skyrius Kanadoje, žinutėje buvo parašyta „Žydija turi išnykti“ ir nupiešta nacių svastika bei kraujuojanti Dovydo žvaigždė.

„Deja, šįmet matėme kažką panašaus į svastikos atgimimą. Šiuo ženklu buvo darkomos aukštųjų mokyklų, studentų miestelių bei visuomeninių pastatų sienos“, – sakė „B'nai Brith“ vadovas Michaelas Mostrynas.

„Šiandien kaip niekada svarbu pasmerkti šį rasizmo ir neapykantos simbolį“ , – pabrėžė jis.

Prieš kurį laiką Kanados sinagogos buvo išniekintos, o kraštutinių dešiniųjų judėjimai Kvebeke surengė demonstraciją prieš imigraciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt