Pasaulyje

2017.12.19 20:32

Sušauktas skubus JT Generalinės Asamblėjos posėdis dėl Jeruzalės

ELTA 2017.12.19 20:32

Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja ketvirtadienį viename retų savo skubių posėdžių svarstys Jeruzalės statuso klausimą. Pareikalavus arabiškoms ir musulmoniškoms šalims, 193 JT narių institucija balsuos dėl rezoliucijos, kurioje JAV prezidentas Donaldas Trumpas raginamas atšaukti savo sprendimą pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine, praneša agentūra „Reuters“.

Pirmadienį JAV savo veto blokavo rezoliuciją JT Saugumo Taryboje, kuri faktiškai reikalavo atšaukti Jeruzalės pripažinimą. Projektą, kurį parėmė likusios 14 Saugumo Tarybos narių, pateikė Egiptas.

Rezoliucijoje nei JAV, nei D. Trumpas tiesiogiai nebuvo minimi. Tačiau joje buvo kalbama apie „didelį apgailestavimą dėl pastarojo sprendimo, susijusio su Jeruzalės statusu“. Be to, projekte „nuliniais ir niekiniais“ skelbiami visi „sprendimai ir veiksmai“, keičiantys miesto statusą.

JT Generalinės Asamblėjos rezoliucija nėra įpareigojanti, tačiau turi politinį svorį. Praeityje buvo sušaukta tik dešimt skubių JT Generalinės Asamblėjos posėdžių. Pastarąjį kartą į tokį posėdį rinktasi 2009-aisiais. Tada taip pat buvo kalbama apie Izraelio okupuotą Jeruzalės rytinę dalį bei palestiniečių teritorijas.