Pasaulyje

2017.12.19 20:35

JT atnaujino pagalbos tiekimą į Sirijos opozicijos kontroliuojamus rajonus, Rusija susilaikė

BNS 2017.12.19 20:35

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba antradienį nubalsavo už humanitarinės pagalbos tiekimo atnaujinimą per sieną į Sirijos opozicijos kontroliuojamus rajonus, tačiau Rusija balsuojant susilaikė ir pareiškė, kad tokios pagalbos reikėtų atsisakyti.

Rusija pareikalavo tam tikrų pakeitimų misijoje, per kurią nuo 2014 metų pagalbos siuntas gabenantys sunkvežimiai galėdavo patekti į Siriją iš Turkijos ir Jordanijos, negavę tam Damasko režimo leidimo.

Pasak Rusijos ambasadoriaus pavaduotojo Vladimiro Safronkovo, padėtis Sirijoje per pastaruosius trejus metus „radikaliai pasikeitė“, todėl per sieną gabenama pagalba yra „praeities palikimas“.

„Manoma, kad svarbu palaipsniui atsisakyti šios rudimentinės schemos, kuri prisideda prie Sirijos susiskaldymo“, – sakė V. Safronkovas.

Rezoliucija, kurią pateikė Egiptas, Japonija ir Švedija, buvo patvirtinta 12 balsų. Rusija, Kinija ir Bolivija balsuojant susilaikė.

Jungtinės Tautos tvirtina, kad tokios per sieną gabenamos pagalbos siuntos yra gyvybiškai svarbios sukilėlių kontroliuojamų teritorijų gyventojams, nes Damasko valdžia labai riboja būtiniausių produktų siuntas į tuos rajonus.

Septintus metus karo draskomoje Sirijoje humanitarinės pagalbos reikia daugiau nei 13 mln. žmonių.

Tiekiant humanitarines siuntas per sieną, pagalba pasiekia vidutiniškai 1 mln. žmonių per mėnesį, sako JT pareigūnai.